Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Łotewski wieczór w Strzałkowie

Łotewski zespół KPTT z Dobele wystąpił wczoraj w Strzałkowie. Muzycy porwali mieszkańców do wspólnej zabawy, zabierając ich jednocześnie w krótką podróż po świecie łotewskiego folkloru.

Zespół przyjechał do Polski na Festiwal Kultur Miast Partnerskich, który od kilku lat organizowany jest w Koninie. Małą tradycją stało się już, że jedna z grup biorących udział w festiwalu odwiedza też Strzałkowo. Nie inaczej było tym razem. Zespół KPTT z Dobele składa się z 10 młodych mężczyzn i ich kierownika. Artyści są entuzjastyczni, optymistyczni i prezentują świetne poczucie humoru, co można było zobaczyć na scenie. W ich repertuarze znalazło się 10 łotewskich pieśni ludowych i jedna niespodzianka. – Szykując się na przyjazd do Polski przygotowaliśmy piosenkę, którą podobno tutaj wszyscy znają – mówił kierownik zespołu tuż przed jej wykonaniem. Kiedy ze sceny rozbrzmiały pierwsze takty piosenki „W zielonym gaju” publiczność nie kryła swojej radości. Wszyscy oczywiście doskonale znali słowa i wspólnie z zespołem zabrali się do śpiewania.
Oprócz muzyków do Gminnego Ośrodka Kultury w Strzałkowie przybyły również dwie panie, które zaprezentowały rękodzieło. Wśród wielu przywiezionych przedmiotów można było zobaczyć m.in. szaliki, skarpetki, hafty, karty okolicznościowe oraz wiele innych pamiątek z dzianiny. Dodatkowo przed publicznością wystąpił także strzałkowski zespół „Złoty wiek”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *