Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

„Mądrzy ludzie żyją w brudzie?”, czyli Trzeszczyńskiego wojna o śmieci

Mieszkaniec Słupcy, Józef Trzeszczyński zabrał głos na ostatniej sesji Rady Miasta. Głównym tematem jego wypowiedzi, był, jego zdaniem bardzo niekorzystny dla mieszkańców, sposób naliczania opłat za wywóz śmieci.

Przypomnijmy, że 27 września 2012 roku radni w Słupcy zadecydowali o tym, że obliczanie ceny za wywóz śmieci odbywać się będzie na podstawie zużycia wody. Józef Trzeszczyński uważa jednak, że tak być nie powinno, w związku z czym ponownie zaapelował do radnych miasta o zmianę systemu naliczania opłat na tzw. „od pojemnika”. Dodał też, że już raz mu to obiecano.

 

 

Burmistrz miasta od razu na apelację Trzeszczyńskiego odpowiedział. Proponowany przez niego sposób obliczania ceny za wywóz śmieci jest niezgody z prawem- wytłumaczył włodarz miasta. Zgodnie z obecną ustawą, samorządy miały możliwość wyboru jednej z czterech metod rozliczania się mieszkańców za odbiór śmieci. Burmistrz przypomniał, że stawka ta może być zależna od: gospodarstwa domowego (stawka ryczałtowa), liczby osób zamieszkujących gospodarstwo, powierzchni mieszkalnej, bądź wielkości zużycia wody w danej nieruchomości. Dodał także, że system w mieście jest stabilny i nie trzeba do niego dokładać, co dzieje się w innych gminach.

 

 

Przypomnijmy, nowa ustawa śmieciowa, która przeniosła na gminy obowiązek odbierania odpadów od mieszkańców, obowiązuje w Polsce od lipca 2013 roku. Zmiany miały za zadanie m.in. uszczelnić system i spowodować, że śmieci nie będą lądowały w lasach i na dzikich wysypiskach.


Najnowszy komentarz
  • Za te tzw. „Ustawę” powinni beknąć, nie zapomnimy im tego w wyborach.

Dodaj komentarz