Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Magia fizyki w słupeckiej bibliotece

Nauka poprzez zabawę. To hasło świetnie opisuje zajęcia, jakie we wtorkowe przedpołudnie zorganizowane zostały w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Słupcy.

Magia Fizyki to pokaz naukowy przygotowany przez Krzysztofa Rosiaka. Jego głównym celem jest pokazanie najmłodszym dziedzin nauki, z którymi często nieświadomie stykamy się na co dzień.

Szereg doświadczeń i eksperymentów wzbudził duże zainteresowanie uczestników zajęć, zarówno tych młodszych, jak i starszych. Mogli oni na własne oczy przekonać się jak bardzo fizyka wpływa na nasze codzienne życie. Ich zdaniem to lepsze niż sama teoria, z którą często stykają się w szkole.

Zajęcia to tylko jeden z elementów akcji Ferie z Biblioteką. Zainteresowanie jej programem przerosło oczekiwania samych organizatorów, a zapisy przebiegały ekspresowo.

 

 

Wspominany pokaz ma być powtórzony w maju podczas Tygodna Bibliotek. Jeśli chodzi o ferie istnieje jeszcze możliwość wpisania się na listę rezerwową.

Przygotowanie tegorocznej akcji znacznie ułatwiła niedawnazmiana siedziby słupeckiej biblioteki, która otwiera przed nią nowe możliwości.

Jeżeli chcecie być na bieżąco z tym, co dzieje się w naszym regonie śledzie zakładkę wydarzenia na stronie Twoja Słupca.pl.

 


Brak komentarzy

Dodaj komentarz