Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Majowe Święta w Jarzębince

O ważnych świętach narodowych jak co roku pamiętają dzieci ze słupeckiego Przedszkola Jarzębinka.

– Dzień Flagi Rzeczypospolitej jest świętem które ma przypomnieć Polakom o polskiej tożsamości, propagować wiedzę o symbolach narodowych oraz szacunek do flagi. Obchodzimy je 2 Maja.

Narodowe święto 3 maja jest świętem obchodzonym na pamiątkę uchwalenia Konstytucji 3 Maja w 1791r. Te święta są okazją do rozmów o patriotyzmie, symbolach narodowych i o znaczeniu ojczyzny w życiu każdego Polaka.

Z tej okazji 30 kwietnia w przedszkolu Jarzębinka mieliśmy doniosłą uroczystość na której gościliśmy Elżbietę Kordylewską specjalistę ds. oświaty, Arkadiusza Adamskiego – aspiranta sztabowego Powiatowej Komendy Policji w Słupcy tatę Kai, Macieja Gęsikiewicza – starszego sierżanta z jednostki wojska Polskiego w Powidzu tatę Julka .

Dzieci z grupy Wiewiórki przygotowały poranek patriotyczny w którym słowem, śpiewem i tańcem wyraziły swoją miłość do ojczyzny i szacunek do symboli narodowych. Grupa Pszczółki zaprezentowała się z pięknym ludowym tańcu Trojak.

Po występach cała społeczność przedszkola wraz z gośćmi wyszła na dziedziniec przedszkola aby uroczyście odśpiewać hymn państwowy, podczas wciągania flagi na maszt i obejrzeć paradę gości mundurowych. Następnie wszystkie przedszkolaki udały się z chorągiewkami na przemarsz ulicami swojego miasta Słupca – czytamy w informacji przedszkola.

 

 

FOTO: Przedszkole Jarzębinka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *