Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Mały Oluś potrzebuje naszej pomocy

Rodzice 3-letniego Olka Adamskiego ze Słupcy walczą o życie ich ukochanego synka. U chłopca wykryto nieoperacyjnego guza mózgu. Na jego leczenie potrzeba co najmniej 50 tysięcy euro.

Oluś urodził się 21 maja 2013 roku w Słupcy. Gdy tylko nauczył się mówić, stwierdził, że zostanie rolnikiem, jak jego dwaj dziadkowie i wujek. Mając zaledwie dwa lata znał wszystkie marki ciągników. Ze swoich ulubionych  tworzył gospodarstwa. Gdy w styczniu na świat przyszła jego siostra, obiecał że nauczy ją jeść, chodzić, mówić. Niestety, kiedy wykryto u niego guza, cały świat dla rodziny Adamskich wywrócił się do góry nogami. Ciężka choroba dała o sobie znać dopiero w połowie kwietnia tego roku. Jak się okazało, u młodego mieszkańca naszego powiatu, stwierdzono nieoperacyjny guz śródmózgowia. Spowodował on niedowład prawej ręki i nogi oraz zanik mowy.

W Polsce chłopiec miał być leczony chemioterapią, której mógłby nie przeżyć. Rodzina postanowiła więc poszukać ratunku w Uniwersyteckiej Klinice w Magdeburgu. Tamtejsi lekarze po ocenie rezonansu podjęli się leczenia Olusia zaawansowaną metodą stereotaktycznego naświetlania dokonując wcześniej biopsji.  Zabieg został przeprowadzony 3 maja, a chłopiec dobrze go zniósł. Okazało się jednak, że guz jest  złośliwy i bardzo szybko się rozwija. Konieczna jest dlatego bardzo kosztowna chemia w  tabletkach. Dodatkowo kontynuowane będą zabiegi naświetlania, a Oluś musi być pod stałą obserwacją lekarzy. Chłopca czeka też rehabilitacja w kierunku uruchomienia prawej ręki i nogi, a także nauka mowy. Do tego wszystkiego potrzebne są pieniądze, wstępnie 50 tysięcy euro. Rodzice Olka, dzięki pomocy rodziny i przyjaciół, wpłacili już 15 tysięcy, ale żeby zapłacić pozostałą część potrzebują naszego wsparcia. – Przeraża nas myśl, że jeśli  nie uda nam się zebrać środków, będziemy musieli przerwać leczenie naszego Synka – mówią rodzice. Każdy, kto chciałby pomóc, może to zrobić wpłacając pieniądze na leczenie chłopca. Dane podajemy poniżej. Pomóżmy małemu Olkowi dalej cieszyć się życiem!

 

Pomóc Olkowi można dokonując wpłaty na konto:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym “Kawałek Nieba”
Bank BZ WBK
31 1090 2835 0000 0001 2173 1374
Tytułem:
“557 pomoc w leczeniu Aleksandra Adamskiego”

wpłaty zagraniczne:
PL31109028350000000121731374
swift code: WBKPPLPP

Aby przekazać 1% podatku dla Olka należy w formularzu PIT wpisać KRS 0000382243 oraz w rubryce ’Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1%’ wpisać “557 pomoc dla Aleksandra Adamskiego”.

Jedna odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *