Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Małżeństwo z Białorusi polskiego pochodzenia potrzebuje pomocy

Kilka dni temu na teren Powiatu Słupeckiego dotarło małżeństwo ,,M” wyrzucone z Białorusi w ramach represji przeciwko osobom polskiego pochodzenia.

-Najpierw Pana ,,M” aresztowano i umieszczono w więzieniu, następnie wraz z żoną został odstawiony na granicę. Zabrać ze sobą mogli jedynie to co mieli na sobie.

Na Białorusi zostawili nie tylko cały majątek ale i syna, który próbował później bezskutecznie uciec z kraju przez Moskwę. Oprócz tego dostali bezwzględny zakaz powrotu na Białoruś.

Według ich relacji, powodem represji była fotografia z jednego z protestów przeciwko Łukaszence, na której uwieczniono ich auto.

Obecnie państwo ,,M” potrzebują praktycznie wszystkiego, począwszy od ubrań, środków czystości aż po rower – którym będą mogli dojechać sklepu (od miejsca ich kwaterunku do sklepu jest kilka kilometrów) czy tez telefon tak by mogli skontaktować się z synem. Dlatego jeśli ktoś chce pomóc to ,,dary” można złożyć w Starostwie Powiatowym w Słupcy.

Ze względu bezpieczeństwa, by uniknąć represji dla rodziny, która postała na Białorusi, nie będę podawał nazwisk, miejsca przebywania czy tez wizerunku zainteresowanych.
W przypadku chęci zaoferowania innej formy pomocy proszę o wiadomość prywatną lub telefon na numer 63 275-86-51-informuje Artur Nowak ze Starostwa Powiatowego w Słupcy.


Brak komentarzy

Dodaj komentarz