Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

„Mam serdecznie dość czyszczenia butów dziecka i swoich po każdym spacerze z psiej kupy”

Na temat sprzątania nieczystości po swoich psach zwraca uwagę jedna z naszych czytelniczek.

-Witam. Piszę do Państwa z może dostać błachą sprawą, choć dla mnie i myślę, że dla wielu osób bardzo istotną. Byłaby bardzo wdzięczna gdyby ktoś zajął się tym tematem i uświadomiłam posiadaczy /właścicieli psów,którzy nie sprzątają po swoich pupilach, że są po za nimi też inni ludzie którzy spacerują. Może co niektórzy właściciela psów nie wiedzą, że są specjalne kosze na psie kupy, ba przy każdym takim koszu są specjalne woreczki służące do tego aby tą kupę zabrać z trawnika, chodnika i innych miejsc którymi chodzą inne osoby.

Mam serdecznie dość czyszczenia butów dziecka i swoich po każdym spacerze z psiej kupy. O wózku dziecięcym i czyszczeniu kół już nie wspomnę. Jest to po prostu obrzydliwe. A jeszcze bardziej irytują mnie osoby spacerujące z psami pod oknami/balkonami, żeby piesek załatwił swoją potrzebę, ale już nie koniecznie mają ochotę się schylić i tą kupę posprzątać i wyrzuci do kosza. Czasem jak obserwuję takie osoby mam ochotę wylać na nie wiadro zimnej wody przez balkon. Może to zmusiłoby ich do pomyślenia o innych i zadbanie o wspólną zieleń miasta.

Mam nadzieję i bardzo proszę, aby ktoś z Państwa zechciał uświadomić społeczeństwo, że posprzątanie po swoim psie nie jest bardzo trudne. Bardzo chciałabym , żeby nasze trawniki były piękne i zadbane, a tym czasem wyglądają jak pola minowe, na które strach wchodzić- czytamy w nadesłanej wiadomości.

 

FOTO: Archiwum


Najnowsze komentarze
 • Może trzeba przebudzić radnych niech pochylą się nad tym uciążliwym problemem, nie tylko trawniki ale chodniki obok prywatnych posesji są ”zaminowane”-uważam tylko opłata za posprzątanie po pupilach może zapewnić porządek.

 • Całkowicie zgadzam się z tą panią. Posiadacze psów ( nie wszyscy ) brzydzą sie podnieść kupkę po swoim psie a jak się zwróci uwagę to wielka obraza. Proponuję aby policja przyjrzala się wlascicielom na spacerze i jak coś to mandat. Raz dostanie i zacznie sprzątać po psie.

 • Nie -policja będzie pilnować?.Stać na drogie utrzymanie pupila nie płacą za sprzątanie…

 • Wydaje mi się, że w tytule jest błąd, dotyczy on szyku wyrazu w zdaniu.

 • Uniknie Pani kłopotliwego czyszczenia wszystkiego jeśli przestanie Pani wchodzić w kupy. Mam nadzieję, że pomogłem. Pozdrawiam.

 • Panie pomocny może jest panu wszystko jedno na co pan patrzy i co pan widzi.. Psie odchody na każdym kroku, także w lesie i na każdej spacerowej ścieżce to też problem sanitarny. Miasto jest skażone. Nie po to są trawniki i miejsca spacerowe żeby je zamienić w psie szamba. Potrzebne są kamery i bezwzględne kary pieniężne. Przy okazji zwróci się koszt kamer.

 • Patrzymy na problem jednostronnie- a jak bezpańskie koty i ptaki zanieczyszczają wszystko dookoła, to nie przeszkadza?! I dokarmiane są na potęgę, a na trawnikach pod oknami, i nie tylko pod nimi, wszelkiego rodzaju asortyment śmieciowy: kupa się rozłoży, ale pety, plastik, zużyte maseczki itp. raczej nie mają szans. Hipokryzja na calego😉.

  • Żadna hipokryzja. Sprzątać należy zawsze a nie że się rozloży . Myśląc w tem sposób trawniki zawsze będą pełne kupek bo nie wszystko się rozklsda w ciagu 5 min. Ale zgodzę sie o porzadek trzeba dbać zawsze i dotyczy to również innych rzeczy np. plastykowe butelki.

 • od takich rzeczy jest nie policja, a Straż Miejska
  najwyższy czas by wysupłać budżet, być może nawet obniżyć Policji i powołać Straż Miejską

  • A od czego jest policja. W taryfikatorze jest wykroczenie za niesprzatanie. Są tzw. dzielnicowi. Mogą przyjrzeć się sprawie na swoim terenie a nie powoływać straż miejską. Jesteśmy za malym miastem na takie koszty.

 • Nie sprzątanie.

  • Zaparaszam na Piotrowice gdzie w są wybudowane dwa duże bloki. Kosza żadnego, a kupy leżą nawet na parkingu.

Dodaj komentarz