Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Masz zabytkowy budynek? Możesz otrzymać środki na jego remont.

Do 20 stycznia mieszkańcy Słupcy mogą składać wnioski w ramach Rządowego Programu Odbudowy Zabytków.

-Program przewiduje bezzwrotne dofinansowanie prac konserwatorskich, restauratorskich i robót budowlanych przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków lub ewidencji zabytków wskazanych w art. 22 ustawy o ochronie zabytków. Dotacja może być wykorzystana na wykonanie prac konserwatorskich, restauratorskich lub robót budowlanych.

Warunkiem przyznania dotacji jest przedstawienie dokumentu potwierdzającego wpisanie danego zabytku do rejestru zabytków lub do gminnej ewidencji zabytków, plan na inwestycję i jej kosztorys. Przy wyborze wniosku będzie brany pod uwagę stopień przygotowania do realizacji.

-Na terenie Miasta Słupcy znajdują się 122 obiekty wpisane do Gminnej Ewidencji Zabytków, w tym 5 do rejestru zabytków (układ urbanistyczny, kościół parafialny pw. św. Wawrzyńca i św. Leonard, zajazd pocztowy, park miejski). Miasto Słupca może złożyć maksymalnie 10 wniosków w 3 kategoriach do 150 000 zł, do 500 000 zł, do 3 500 000 zł. Dofinansowanie może być przyznane w wysokości 98 % wartości inwestycji z minimalnym wkładem własnym’’ – informuje Jacek Szczap, zastępca burmistrza.

Wniosek należy złożyć w Urzędzie Miasta w Słupcy lub przesłać drogą pocztową przesyłką poleconą (rejestrowaną) na adres: Urząd Miasta w Słupcy, ul. Pułaskiego 21, 62-400 Słupca w terminie do dnia 20 stycznia 2023 r. do godz. 15:30. Wnioski są proste do wypełnienia, dostępne na stronie urzędu lub bezpośrednio w pok. 317.

Jedna odpowiedź

  1. Niesamowita szansa dla miasta Słupca …. szkoda ze tak krótki czas na złożenie wniosków. Mam nadzieje ze Urząd Miast jednak da radę i cos z tego zdobędzie np na taki park

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *