Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

„Matematyka w zawodach” – projekt Programu „mPotęga”

Uczniowie klas IV – VI Szkoły Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Kowalewie Opactwie w okresie od 1 września do 31 grudnia 2023 r. będą uczestniczyć w projekcie „Matematyka w zawodach” w ramach programu „mPotęga” organizowanego przez Fundację mBanku w partnerstwie z Fundacją Dobra Sieć.

Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny, ponieważ projekt otrzymał dofinansowanie w wysokości 5 tyś. zł.

Celem projektu jest pokazanie uczniom praktycznego zastosowania matematyki w życiu codziennym i zawodowym oraz dyscyplinach sportowych, zwiększenie liczby pozytywnych opinii o matematyce oraz zmiana podejścia do tego przedmiotu jako, że często słyszy się, że jest on niepotrzebny i bardzo trudny. Innowacyjność projektu polega na pokazaniu matematyki w zawodach rodziców kucharka, architekt i sędzia sportowy.

W czasie realizacji projektu odbędą się zajęcia kulinarno – matematyczne, architektoniczno – matematyczne oraz sportowo – matematyczne, które w formie warsztatów będą prowadzone przez rodziców. Będzie wspólne pieczenie pizzy, kreślenie na kalce technicznej oraz zabawy sportowe.

Uczniowie uczestniczyli w spotkaniu organizacyjnym, na którym zostali poinformowani o celu projektu i harmonogramie pracy. Uczestnicy projektu nie mogą już doczekać się pierwszych zajęć.

 

 

TEKST/FOTO: SP Kowalewo Opactwo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *