Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Materac piankowy czy sprężynowy – jaki wybrać?

Zdrowy i regeneracyjny sen to kluczowe elementy dbania o własne dobre samopoczucie i regenerację. Główną rolę w tym procesie odgrywa dobrze dopasowany materac. Niemniej taka decyzja wymaga przemyślenia nie tylko własnych preferencji, ale także zrozumienia różnic pomiędzy materacami sprężynowymi i piankowymi.

 

Czasami może wydawać się, że rozwiązania, które sprawdziły się u rodziny czy znajomych, będą także dobre dla Ciebie. Warto jednak postawić na indywidualne podejście i znaleźć posłanie, które będzie dostosowane dla Ciebie i partnera lub partnerki. W artykule postaramy się rozwiać dylemat dotyczący wyboru między materacem sprężynowym i piankowym. Przedstawione poniżej informacje powinny pomóc Ci w wyborze posłania, które spełni Twoje oczekiwania i zapewni regeneracyjny sen.

 

Materac piankowy dostosuje się do kształtu sylwetki, ale to niejedyne zalety

Niegdyś materace piankowe kojarzyły się z wypełnieniem wersalki, które szybko się ugniatało i traciło swoje właściwości. Obecnie technologia ich produkcji wygląda zupełnie inaczej. Posłania zyskały na popularności, dzięki właściwości doskonałego dopasowania się do kształtu sylwetki użytkownika. Nie jest to jednak jedyna zaleta, która sprawia, że klienci doceniają tego typu wkład.

Materace piankowe zapewniają wysoką przewiewność i efektywnie odprowadzają wilgoć. To ważne cechy, które pomagają przeciwdziałać rozwojowi roztoczy, pleśni i grzybów. Dzięki temu jest to dobry wybór szczególnie dla osób, które zmagają się z alergiami.

Pianka jest dużo lżejsza od sprężyn. Ułatwia to podnoszenie materaca, obracanie czy przenoszenie. Dzięki temu łatwiej oblec posłanie, ale także przenieść, aby posprzątać pod łóżkiem.

Zmiany technologiczne sprawiły, że producenci rozwijają technologię materaców piankowych. Obecnie na rynku dostępne są modele zbudowane z:

  • pianki termoelastycznej;
  • pianki wysokoelastycznej;
  • lateksu.

Materace piankowe to trwałe, stabilne posłania o właściwościach antybakteryjnych. Nie dziwi fakt, że wielu użytkowników ceni te produkty ze względu na komfort, jaki zapewniają podczas snu.

Przeczytaj także: Wypełnienie materaca – czyli jaki materac będzie najlepszy dla Ciebie?

 

Materac sprężynowy zapewnia precyzyjne podparcie i odprężenie podczas snu

Współczesne materace sprężynowe nie skrzypią, są ergonomiczne i uznawane za jedne z najbardziej komfortowych posłań na rynku. Zaawansowana technologia sprawia, że współczesne modele sprężynowe gwarantują wygodę i punktowe podparcie sylwetki podczas snu. Zapewnia to wygodę i niweluje ruchy w trakcie zmiany pozycji, co szczególnie sprawdza się w przypadku par.

 

W sklepach znajdziesz modele:

  • Bonnelowe – cechuje solidność i trwałość. Jednak brak podziału na strefy twardości wpływa na gorsze podparcie w trakcie snu.
  • Pocket i multipocket – każda sprężyna znajduje się w osobnej kieszonce, co sprawia, że działa niezależnie w poszczególnych obszarach materaca. Zapewnia to precyzyjne podparcie i eliminuje dyskomfort związany z rozkładem ciężaru ciała na materacu.

Jeżeli zależy Ci na poprawie komfortu snu, lepszym rozwiązaniem będą modele kieszeniowe.

 

Jaki materac wybrać – sprężynowy czy piankowy?

Przy wyborze warto uwzględnić preferencje dotyczące twardości materaca i szybkości jego odkształcania, a także ewentualne problemy zdrowotne. Kluczowe jest wsłuchanie się w swoje potrzeby, porównanie zalet obu rodzajów materacy i podjęcie decyzji, która pozwoli na spokojny sen i wypoczęte poranki.

 

*Artykuł sponsorowany