Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

MDK Słupca przyjazny kobietom

Z nową inicjatywą dla wszystkich pań przy okazj zbliżającego się Dnia Kobiet wyszedł Miejski Dom Kultury w Słupcy.

-Odwiedziła nas Justyna Kałużyńska-Markocka dyrektor Centrum Kultury i Sztuki w Koninie Epicentrum Kultury Oprócz miłych rozmów, bardzo kulturalnych Pani Dyrektor przekazała dla naszej instytucji różową skrzyneczkę, która została zamontowana w damskiej toalecie.

W różowej skrzyneczce znajdują się darmowe podpaski i tampony. Różowe skrzyneczki działają zgodnie z zasadą: weź, jeśli potrzebujesz, zostaw, jeśli masz nadmiar!

Zwracamy się z prośbą do sklepów drogeryjnych, aptek, a także osób prywatnych, o wspieranie tej ważnej akcji i przekazywanie do MDK Słupca środków higieny intymnej dla kobiet.

Różowa skrzyneczka to fundacja, której celem jest walka z wykluczeniem menstruacyjnym, zapewnienie powszechnego dostępu do bezpłatnych środków higieny na czas menstruacji w przestrzeni publicznej oraz dostęp do rzetelnej edukacji w zakresie miesiączkowania w szkole.

Staramy się o zniesienie tabu, którym obciążona jest w Polsce menstruacja, włączając do dyskusji zarówno kobiety, jak i mężczyzn. Głośno mówimy potrzebie ekologicznych i zdrowych rozwiązań na czas miesiączki-czytamy na stronie Miejskiego Domu Kultury w Słupcy.

 

FOTO: MDK Słupca


Brak komentarzy

Dodaj komentarz