Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Medale naszych pływaków

 Dziesięć medali na Otwartych Mistrzostwach Konina zdbyli pływacy z powiatu słupeckiego.

Mistrzostwa rozegrane zostały na basenie Rondo.  Zawody przeprowadził klub pływacki  Iskra Konin do którego należą pływacy ze Słupcy i ze Strzałkowa. W imprezie wzięły udział miedzy innymi takie kluby jak Warta Poznań, Orka Mogilno ,UKS Fala Swarzędz, Juvenia Wrocław, GTT DIAMENT- GOSR GNIEZNO, MLUKS Triathlon Koło, czy MKP „ Kontra”.

Rozegrano w sumie 24 konkurencje w 12 kategoriach wiekowych od przedszkolaków do Masters 45+, przyznano łącznie ponad 270 medali, a najmłodsi zawodnicy otrzymali pamiątkowe certyfikaty uczestnictwa. Pod względem liczby pływaków oraz ilości rozegranych konkurencji  były to  największe zawody pływackie w historii Konina. Nad ich prawidłowym przebiegiem czuwało kilkunastu sędziów torowych i nawrotowych, którzy  pracowali pod okiem sędziego głównego Roberta Szymańskiego oraz sędziego startowego Ewy Janeczek. Pierwszy raz w Koninie mogliśmy obserwować automatyczny pomiar czasu realizowany przez system Omega .Nasi reprezentanci w rywalizacji z ponad 200 pływakami zaprezentowali się rewelacyjnie zdobywając złote medale i bijąc rekordy życiowe.

 Będący głównym faworytem w swojej kategorii Adam Bartkowiak powiększył dorobek o 4 złote medale w stylu klasycznym, dowolnym, delfinem na 50m i stylu zmiennym na 100m poprawiając rekord Konina. Ponadto dorzucił jeszcze srebrny medal zdobyty z kolegami w sztafecie. Ostatnie miesiące były dla Adama dość pechowe . Zawodnik przygotowywał się do zimowych Mistrzostw Polski  w Gorzowie, jednak nie dane mu było wziąć w nich udziału w, gdyż na przeszkodzie stanęło ciężkie zapalenie oskrzeli, które wyeliminowało Adama nie tylko ze startu  w Mistrzostwach, ale także wykluczyło go  z treningów na dwa tygodnie.

Miejmy nadzieję,  że zawodnik zdąży przygotować formę do najbliższych startów na początku maja w Grand Prix w Opolu i Szczecinie, na których to zawodach popłynie sama czołówka polskich pływaków i ,że już nic nie stanie na przeszkodzie do letnich Mistrzostw Polski w lipcu.

Pozostali pływacy z naszego rejonu  w Koninie zaprezentowali również znakomitą formę. Maria Bartkowiak zdobyła złoty medal w stylu dowolnym i żabce oraz brązowy medal w stylu zmiennym. z kolei Jolanta Bartkowiak przywiozła z Konina dwa złote medale zdobyte w kategorii „Masters” na 100m stylem klasycznym i dowolnym. Swój sukces zanotowała również Karolina Synowiec zdobywając brązowy medal na 50m stylem klasycznym. Rekordy życiowe poprawili także nasi pozostali zawodnicy Julia Pawela, Jan Bartkowiak i Antoni Przywarty. Gratulujemy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *