Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Mercedes wśród targowisk

Kosztowało 2,5 miliona złotych i jest jedynym tego typu targowiskiem w okolicy. Po blisko pół roku funkcjonowania radni miejscy dokonali oceny targowiska „Mój Rynek” w Zagórowie.

Informację dotyczącą blisko półrocznej działalności obiektu przygotował Zakład Gospodarki Komunalnej i Usług Wodnych w Zagórowie, który nim zarządza. Na ostatniej sesji Rady Miasta kierownik zakładu, Bogdan Matczak bardzo chwalił nową inwestycję. – Jest to niewątpliwie wizytówka naszego miasta. Ludzie przyjeżdżają naprawdę z różnych stron, co widać chociażby po rejestracjach samochodów. To bardzo miłe i musze przyznać, że przyjemnie się na takim obiekcie pracuje. Można powiedzieć, że to jest taki Mercedes, zupełnie inny świat – mówił.

Nowy obiekt spełnia wszystkie wymogi unijne i warunki wynikające z rozporządzenia ministra rolnictwa. Targowisko czynne jest w każdą środę, dodatkowo co miesiąc organizowany jest także tradycyjny Jarmark. Choć ocena obiektu jest jak najbardziej pozytywna, kierownik ZGKiUW zgłosił kilka uwag, które mogłyby jeszcze bardziej wpłynąć na jakość działania targowiska. Mowa m.in. o dodatkowej bramie, poprawie oświetlenia i zainstalowaniu radiowęzła. W celu poprawy estetyki Bogdan Matczak zwrócił również uwagę na potrzebę zakupu myjki wysokociśnieniowej, która w znaczny sposób przyczyni się do utrzymaniu czystości na obiekcie.

Podczas dyskusji nad tematem zwrócono także uwagę na fakt, że targowisko mogłoby być bardziej wykorzystywane również w innych celach. – W ramach współpracy pomiędzy dyrektorem GOK i dyrektorami szkół można np. urządzać pikniki, festyny, mniejsze imprezy, itd. Obiekt jest zamknięty, bezpieczny i naprawdę dobrze nadaje się do takiego wykorzystania – mówił radny Grzegorz Skąpski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *