Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Mężczyzna źle się poczuł. Wezwali pomoc.

W miejscowości Róża dziś o godzinie 19:30 interweniowały służby z naszego regionu.

Żle poczuł się około 70-letni mężczyzna, który miał duszności i niską saturację.

Jako, że początkowo nie była dostępna karetka na miejsce wysłano strażaków z PSP i OSP w Słupcy, którzy udzielili mu pierwszej pomocy.

Niedługo potem  pojawił się tam Zespół Ratownictwa Medycznego, który zabrał mężczyznę do szpitala.

 

FOTO: OSP Słupca


Najnowsze komentarze
 • Ah te Słupeckie karetki i szpital

 • Pytam…Co tam robiła ekipa OSP ? Przecież to rozbój w biały dzień…Kto ich powiadomił ? Jak to się stało,że do wezwania pojechała PSP i to powiedzmy zasadne ale po co pojechało OSP (przecież logiczne jest to ,że tych ludzi nie powinno być w strażnicy a na zebranię się potrzebowali trochę czasu)…Więc pytanie…Kto to koordynuje?Kto wydaje dyspozycje?,,,czy aby OSP nie czuwa by być gotowym do wyjazdu?Kto ponosi koszty takiego bezsensownego wyjazdu?

 • Może ja zapytam pana ..
  Czy zna Pan zasady dysponowania danych jednostek do zdarzeń czy też nie ? Bo jeśli tak to możemy porozmawiać na ten temat ale jeśli nie to myślę że nie ma sensu zaczynać tego tematu.
  To nie Pan decyduje o tym gdzie kogo wysłać tylko dyżurny .. jeśli zaszła taka potrzeba dysponowania osp to tak się stało , to nie Pan decyduje jakie siły i środki będą zadysponowane do danego zdarzenia..
  Jeśli chodzi o ludzkie życie a tutaj o takie chodziło liczy się każda para rąk do pomocy i każdy strażak.
  Jeśli nie zna Pan przebiegu sytuacji i zdarzenia proszę o nie wypowiadanie się dlaczego jednostka osp została zadysponowana do wyżej wymienionego zdarzenia ! Nie pozdrawiam.

  • Do strażaka? Kolego czyś nie kumaty czy może nieogarnięty….? co do wyjazdu PSP nie ma zastrzeżeń od tego powiedzmy są i zostali zadysponowana….pojechało (nie wiem 5-6 strażaków w tym paru ratowników) do jednej osoby i nie w sytuacji wybuchu, pożaru tylko zasłabł człowiek…i co uważasz,że do takiego zdarzenia potrzebna była druga jednostka? …jeśli tak to dlaczego nie wysłano drugiego zastępu PSP ? a wyjeżdżają z reguły po dwa zastępy i ja to widzę…..więc pytam po co OSP w jakim celu…następna wątpliwość skąd Ci armatorzy pożarnictwa w tym czasie i w tamtej chwili byli w strażnicy by wyjechać razem albo 5 minut po zPSP wniosek jeden po prostu czuwają bo wietrzą kasę….od jakiegoś czasu widzę zwłaszcza piątek,sobota kręcą się przy strażnicy by załapać się na wyjazd….i nie widzę problemu przy ewentualnych pożarach ale do takich przypadków to nadużycie…kolego jeśli masz wątpliwości to pytam dziesięciu chłopa ratowało jedną osobę bo zasłabła? To nadużycie….zrozumiała byłaby sytuacja nie wiem gdzieś w w zadupiu Ktoś zasłabł wezwano OSP bo była na miejscu a dopiero później dojechała PSP a nie Słupcy ….to zwykłe nadużycie….a tak w ogóle coś jest nie tak z komunikacją na linii wezwanie dyspozytor .. widzę zerwanie się dwóch,trzech wozów pędzących na sygnale a tam się okazuje,że dwa auta się „pocałowały” i większej szkody nie było… ludzkie życie rzecz najważniejsza ale bez przesady takie wyjazdy kosztują i ktoś musi za to zapłacić nic nie ma darmo…i kto ma za to zapłacić????…. trochę rozsądku myślę strażaku amatorze….

 • Nie wiem skąd Pan ma takie informacje i to wszystko co Pan napisał.. ale po pierwsze nikt nie czeka pod strażnicą jak to Pan napisał i nikt się nie kręci, po drugie my jesteśmy w gotowości cały czas bo o to chodzi w osp , dostajesz wezwanie to jedziesz do remizy i nikt nie czeka w remizie na wezwanie jak to Pan na pisał, a po trzecie wyżej wymienione zdarzenie nie miało miejsca w miejscowości Słupca.. i myślę że więcej informacji nie jest Panu potrzebne bo to i tak nic nie daje bo Pan wie wszystko lepiej , każdy umie tylko krytykować ale my nie robimy tego dla Pana , tylko pomagamy ludziom w potrzebie jeśli zachodzi taka konieczność..
  Dla mnie każdy strażak czy to osp czy psp jest na takim samym poziomie bo wykonuje taką samą pracę i zadania a strażacy osp też mają ratowników przeszkolonych do takich zdarzeń!
  Także to tyle co mam Panu do powiedzenia , trochę wyrozumiałości i szacunku dla strażaków Ochotników !!!

Dodaj komentarz