Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

MGOK otworzył drzwi

W niedzielę w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Zagórowie zorganizowano dzień otwarty placówki.

Zagórowski Dom Kultury jest beneficjentem środków unijnych. Został odnowiony w 2012 roku z funduszy pozyskanych z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich przez Stowarzyszenie Unia Nadwarciańska. Dzięki zdobytym środkom dokonano między innymi remontu sali kinowej i zakupiono wysokiej jakości kinowy projektor cyfrowy. Od tamtego momentu kino MGOK stało się najmniejszym cyfrowym kinem w naszym kraju. W całej Polsce, w dniach 8-10 maja, trwały Dni Otwarte Funduszy Europejskich. Zagórów dołączył do kilkudziesięciu miast, w których instytucje odnowione ze środków unijnych, organizowały Dni Otwarte i przygotowywały atrakcje kulturalne dla odwiedzających.Pracownicy Domy Kultury w Zagórowie także przedstawili ciekawą ofertę dla mieszkańców gminy Zagórów i powiatu słupeckiego. Można było zwiedzić projektornię i salę do zajęć wokalnych i tanecznych, obejrzeć wystawę fotograficzną, kroniki MGOK, jak również potańczyć zumbę , czy pośpiewać piosenki przy pomocy karaoke. Śmiałkowie mogli także wejść na wieżę widokową i obejrzeć piękną panoramę Zagórowa oraz zadeklamować na scenie fragment monologu Hamleta, czy wiersze Czesława Miłosza.

Zwieńczeniem Dnia Otwartego był koncert jazzowy w wykonaniu zespołu Burda Band, zatytułowany przekornie „Wieczór bez okazji”. Młodzi zdolni muzycy Kamil Burda, Daria Wardęcka, Daniel Przybylski i Hubert Szkudlarek ujęli publiczność profesjonalizmem i świetnie zagraną muzyką. Do dziś w głowie ich słuchaczom kołaczą piosenki „ Fly me to the moon” czy „ Englishman in New York”. 
-Dziękujemy artystom za niezapomniany występ i uświetnienie Dnia Otwartego. Kłaniamy się z wdzięcznością mieszkańcom gminy Zagórów i powiatu słupeckiego za aktywny udział w Dniu Otwartym w MGOK- podsumował wydarzenie dyrektor placówki Łukasz Parus.


Brak komentarzy

Dodaj komentarz