Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Miał 4 promile, stracił prawo jazdy

Dzięki anonimowemu zgłoszeniu obywatela policjanci z Posterunku Policji w Zagórowie zatrzymali 47–letniego mieszkańca gminy który kierował samochodem mając ponad 4 promile alkoholu w organizmie. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy.

29 lipca około godziny 12.00 policjanci patrolujący drogi gminy Zagórów otrzymali anonimowe zgłoszenie o pijanym kierowcy, który jeździ autem. Niedługo potem funkcjonariusze zauważyli wspomniany samochód i przystąpili do zatrzymania. Kiedy kierowca zorientował się, że ma przed sobą policjantów nie zatrzymał się do kontroli. W miejscowości Bukowe, po krótkim pościgu, mundurowi udaremnili mu ucieczkę.  Kiedy sprawdzili trzeźwość mężczyzny urządzenie wskazało ponad 4 promile alkoholu w organizmie. Nieodpowiedzialny kierowca natychmiast stracił prawo jazdy.

Cieszy postawa obywatela, który powiadomił policjantów  o karygodnym zachowaniu kierowcy. W Polsce trwa kampania „Powstrzymaj pijanego kierowcę” organizowana przez Państwową Agencję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Ma być zachętą dla nas, żebyśmy reagowali na takie zdarzenia. Policjanci przypominają, że pomoc w zatrzymaniu pijanego kierowcy, to nasz obywatelski obowiązek, nie powinniśmy być w takich sytuacjach bierni. Nasza reakcja może zapobiec dramatom, do których dochodzi na drogach.

TEKST: KPP Słupca

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *