Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Miasto dofinansuje zakup rowerów elektrycznych?

Interpelację dotyczącą dofinansowania do zakupu roweru elektrycznego dla mieszkańców miasta Słupcy złożył radny, Marcin Pietrzykowski.

-Od kilku lat zauważalna jest zwiększona liczba aut, motorów oraz skuterów posiadanych przez mieszkańców miasta Słupcy. Zjawisko to powoduje coraz większy problem z płynnym poruszaniem się pojazdów po ulicach miasta oraz wytwarzaniem większej ilości spalin, które negatywnie wpływają na zdrowie mieszkańców.

Wychodząc na przeciw temu zjawisku zwracam się o rozważenie możliwości dofinansowania do zakupu roweru elektrycznego. Potrzeba wsparcia do zakupu rowerów elektrycznych coraz częściej podnoszona jest przez różne środowiska w Polsce.

Pojawiła się już także pierwsza grmina w Polsce (Miasto Gdynia), która dofinansuje zakup takiego roweru- czytamy w interpelacji radnego.

 

FOTO: Poglądowe

7 odpowiedzi

  1. Poroniony pomysł !!! Przez takie intelektualne wybryki Radnego Słupca staje się wymarłym miastem, bez perspektyw dla młodych jak ja.
    Praca tylko za najniższą krajową i to po znajomościach. Dla wykształconego młodego człowieka emigracja albo bieda. Pan radny tylko cudze pieniądze by wydawał na dofinansowania i jeszcze nazwie to pewnie „rozwojem” naszego miasteczka :)

  2. Gminy, które chcą zdobyć rozgłos i budować swą markę gminy przyjaznej środowisku dzięki promowaniu nowatorskich, ekologicznych domów jednorodzinnych zaprojektowanych przez polskich przedsiębiorców, mogą zostać partnerem strategicznym Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w przedsięwzięciu „Budownictwo efektywne energetycznie i procesowo”. Termin składania ofert upływa 23 maja br.

  3. Radny to tak serio z tymi dopłatami??? 🤣 Przyznali radni sobie sami podwyżki diet, które już że względu na wielkość przypominają bardziej wynagrodzenie za pracę to i teraz próbuje się Radny wykazać. Czasem lepiej milczeć i tyle.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *