Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Miasto i Powiat będą wspólnie walczyć ze smogiem?

Interpelację dotyczącą zanieczyszczania powietrza w naszym mieście złożyła radna, Natalia Bobrowska-Bartkowiak.

-W związku z okresem grzewczym zwracam się z prośbą o przedstawienie informacji o podejmowanych działaniach w mieście Słupca zmierzających do ograniczenia spalania śmieci w domowych piecach. Rozpowszechnienia informacji przez Burmistrza Miasta Słupca o podejmowanych w tym celu działaniach do publicznej wiadomości.

Przedstawienia sprawozdania z zakresu przeprowadzanych kontroli podejrzenia spalania śmieci oraz zwiększenia ich liczby. Podjęcia wspólnych działań przez Powiat i Miasto przeciwdziałających temu zjawisku- czytamy w interpelacji.

 

FOTO: Poglądowe


Najnowsze komentarze
  • Piepszenie głupot. Dronem latali przez chwilę latem i koniec. Nie potrzeba drona tylko niecovidowy nos i już wiadomo kto czym pali. Polecam spacer wieczorem w okolicach Traugutta i Al. Tysiąclecia. Plastik i guma się tli.
    Szkoda gadać. Ludziom zabraniają kominków, a w Słupcy śmieciami palą.

    • ze smutkiem potwierdzam. to, że sobie polatają dronem o 12-13 nie zmienia faktu, że o 17-18 czy 6-7 rano domowe piece zmieniają się w reaktory do wypalania czegokolwiek, co się zmieści.

  • A kto podpisał (złożył podpis na dokumencie) tę interpelację (i kilka wcześniejszych) ? Spokojnie. Skany są zachowane.

  • Zamiast karać zorganizować szkolenia o paleniu w piecu od góry i uświadamiać . To nie prawda że to wina kopciuchów tak zwanych to ludzie palą tradycyjnie od dołu i się kopci bo nie dopalamy gazów. Jednym słowem zamiast mandatów szkolenie i nauka a nie od razu karać !!

Dodaj komentarz