Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Miasto ponownie uruchomi wszystkie lampy na swoich ulicach

Temat oświetlenia ulicznego w Słupcy, które nie działa w pełnym zakresie poruszył podczas miejskiej radny, Tadeusz Markiewicz.

W swojej wypowiedzi mówił między innymi o ulicy Traugutta. – Kiedyś była taka sytuacja, że wyłączyliśmy co druga lampę na ulicy Traugutta. Powiem szczerze. Jest to niedobry ruch.

Ten ruch powoduje coś takiego, że ludzie, którzy mają posesje przy lampach, które są wyłączone, wyjeżdżając z niej nie widzą pieszego, który wchodzi im wieczorem dosłownie pod koła – mówił radny, który dodał, że oświetlenie na ulicy Traugutta to lampy ledowe, czyli energooszczędne. Prosił również o jego ponowne włączenie.Podobną interpelację złożył wcześniej radny, Ryszard Pilarski.

– Wiemy dlaczego to się stało. Była taka sytuacja ekonomiczna, że chcieliśmy trochę tych pieniędzy zaoszczędzić. Z byłym burmistrzem też obserwowaliśmy sytuację jak mieszkańcy się na to zapatrują. Generalnie ich podejście było przychylne. Już na początku tamtego roku słuchaliśmy głosu mieszkańców miasta i na bieżąco sukcesywnie te lampy włączaliśmy.

Mam takie zestawienie, które potwierdza, że w pierwszym kwartale 2023 roku włączyliśmy już 12 tych lamp, w drugim 4, w trzecim 10, w czwartym 15 lamp, a w tym roku 6 – mówił pełniący obowiązki burmistrza, Jacek Szczap.

Jak zapewnił już wkrótce włączane będą kolejne lampy między innymi na ulicy Traugutta.

2 odpowiedzi

  1. Mam pytanie, na ile swiecacych lamp wyłączono w tym roku 6 proszę o info, od komisarza, żeby wszyscy mieszkańcy wiedzieli jaka to jest oszczędność

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *