Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Miasto Słupca kupuje taniej i oszczędza na energii elektrycznej

Miejskiemu samorządowi udało się zakupić energię do swoich budynków po niższych cenach.

-Miasto Słupca od początku 2023 roku zakupuje dla części swych jednostek (dla których w tym roku zamontowaliśmy instalacje fotowoltaiczne) energię elektryczną w oparciu o ceny hurtowe na rynku energii (ceny indeksu Rynku Dnia Następnego, tzw. rynek RDN) za pośrednictwem nowego sprzedawcy energii.

Wskazany model zakupu energii polega na bieżącym jej kontraktowaniu po aktualnych cenach giełdowych, z których w miesięcznych okresach rozliczeniowych wyliczana jest średnia cena dla klienta, w tym wypadku dla Miasta Słupcy.

Dzięki temu modelowi kontraktowania energii (jej zakupu na rynku hurtowym) Miastu udało się w styczniu tego roku w określonych jednostkach osiągnąć cenę do 10% niższą za 1 MWh, niż cena gwarantowana ustawą na rok 2023, a którą zamrożono do końca roku do poziomu 785 zł netto za 1 MWh.

Co najważniejsze, niższa cena do 10%, niż wskazana cena maksymalna z ustawy, dotyczy najbardziej „prądożernych” punktów poboru energii w mieście, tj. Miejskiego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji oraz Pływalni Miejskiej-poinformował burmistrz, Michał Pyrzyk.


Najnowszy komentarz
  • Brawo!

Dodaj komentarz