Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Miasto z szansą na milion złotych za szczepienia. Część nagrody przeznaczy na tężnię solankową?

Wraca pomysł budowy tężni solankowej w Słupcy. Jego autorem ponownie jest radny Marcin Pietrzykowski, który swoją propozycję zgłosił do Budżetu Obywatelskiego 2020. Wówczas projekt nie doczekał się realizacji zdobywając 198 głosów.

Kilka dni temu Pietrzykowski złożył interpelację w tej sprawie.-W związku z informacjami uzyskanymi od Pana Burmistrza Miasta Słupcy na posiedzeniu Komisji Budżetu i Gospodarki Miejskiej z dnia 26 stycznia 2021 roku dotyczącej uzyskania wsparcia w kwocie 1 000 000 zł, w przypadku zajęcia I miejsca w konkursie na ilość osób zaszczepionych przeciw COVID-19 proponujemy część tej kwoty przeznaczyć na budowę tężni solankowej.

Budowa wymienionego obiektu jest działaniem, które w głównej mierze zakłada właściwości zdrowotne, w szczególności dla osób mających problemy związane z oddychaniem. Jest to szczególnie ważne w sytuacji obecnej pandemii COVID-19 oraz powikłań z którymi mierzy się wiele osób, które doświadczyły w/w choroby.

Ponadto budowa tężni solankowej zwiększy atrakcyjność turystyczną miasta, podniesie komfort życia jego mieszkańców. W okresie ostatnich kilku lat można zauważyć wzrost zainteresowania tematyką budowy tężni solankowych, obiekty takie powstały m.in. we Wrześni, Ślesinie- czytamy w interpelacji radnego.

-W odpowiedzi na interpelację zgłoszoną w dniu 01.07.2021r,. uprzejmie informujemy, że zgodnie z Regulaminem konkursu ,,Najbardziej Odporna Gmina” laureat konkursu przeznacza nagrody na dowolny cel związany z przeciwdziałaniem COVID-19.

Mogą to być wszelkie czynności związane ze zwalczaniem zakażenia, zapobieganiem rozprzestrzeniania się, profilaktyką oraz zwalczaniem skutków, w tym społeczno-gospodarczych COVID-19.

Jeżeli Gmina Miejska Slupca zostałaby laureatem konkursu, szczegółowe informacje będą znane w momencie przyznania nagrody i wówczas Rada Miasta podejmie decyzje odnośnie wydatkowania środków- informuje w swojej odpowiedzi burmistrz, Michał Pyrzyk.

Co myślicie o takim pomyśle?


Najnowsze komentarze
 • Jezioro umiera, pieniądze wyrzucone w błooto!

 • Tężnia nie jest potrzebna!Potrzebne są proste chodniki!

 • Aktualnie jest zaszczepionych 43% mieszkańców gminy. Pierwszych 500 gmin, które zaszczepią 67% mieszkańców otrzyma 100 000 zł (nie milion). W konkursie Najbardziej Odporna Gmina nagrodą jest milion złotych, ale gmina musi być w grupie 49 najbardziej wyszczepionych gmin w Polsce. Aktualnie Słupca jest na 219 miejscu. Pan Burmistrz Miasta Słupcy obiecał pieniądze, których nie ma i nie będzie, a z tych pieniędzy radny Pietrzykowski już buduje tężnię. Jedyny kapitał, jaki zostanie zbity na tej akcji, to kapitał polityczny obiecujących.

  • Czyli jak zwykle obiecanki, macani panie burmistrzu

  • Trochę Pana wiedza niekompletna ;)
   Wystarczy zasięgnąć regulaminu konkursy
   „Kategoria: małe gminy”: dotyczy gmin do 30 tys. mieszkańców; 1 mln zł dla gminy z najwyższym odsetkiem zaszczepionych mieszkańców !!! w każdym z byłych 49 województw !!!

   Na chwilę obecną miasto ma 48, 1% w pełni zaszczepionych osób, a Turek na drugim miejscu dopiero 44,9%, więc szanse na wygraną są jednak bardzo duże.

   Pozdrawiam :)

Dodaj komentarz