Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Miasto zaciska pasa. Ograniczy zużycie energii elektrycznej.

Galopujące ceny w tym ceny energii zmuszają samorządy w całej Polsce do szukania oszczędności w tym zakresie. Problemy te nie ominęły także Miasta Słupcy.

Słupecki samorząd już teraz planuje znaczące oszczędności.

Rozważamy między innymi wygaszanie oświetlenia na części ulic w godz. od 24:00 do 05:00, czy też niedoświetlanie niektórych budynków użyteczności publicznej będących własnością Miasta.
Kierownicy jednostek organizacyjnych na podstawie otrzymanych pism przygotowują programy oszczędnościowe proponowane do wdrożenia w kierowanych jednostkach.

Myślimy także nad ograniczeniem oświetlenia świątecznego. Ponadto 4 października na posiedzeniu Związku Gmin Regionu Słupeckiego mają zostać omówione inne możliwości oszczędzania energii elektrycznej wspólne dla wszystkich gmin Powiatu Słupeckiego- mówi zastępca burmistrza, Jacek Szczap.

Jak dodaje Gmina Miejska Słupca już wcześniej podejmowała działania związane ze zmniejszeniem zużycia energii elektrycznej oraz ograniczaniem wydatków na usługi dystrybucji. Były to między innymi montaż paneli fotowoltaicznych na budynkach Urzędu Miasta, Szkoły Podstawowej nr 3 oraz OSP, a także energetycznych lamp ledowych.

-Obeserwując aktualną sytuację na rynku energetycznym poprzez widoczny, drastyczny wzrost cen energii elektrycznej, kierunek inwestowania w rozwiązania OZE jest kierunkiem właściwym i zarazem przyszłościowym-dodaje Szczap.


Najnowsze komentarze
  • Decyzja ok. Proponuję włączenie co drugiej lampy na ulicach.

  • Wyłączcie nawet co czwartą lampę (jak to jest w niektórych miejscach we Wrześni), ale nie gaście oświetleń przejść dla pieszych! Jesień, deszcz, mgła, palenie byle czym i brak światła na przejściu. A już widziałem taką sytuację niedawno na mieście. Nie ryzykujcie życia ludzi dla pieniędzy.

    • 100 % racji !!!

  • W tym roku świecących ozdób świątecznych nie powinno być wcale To najprostszy sposób na oszczędzanie

  • Proponuję rozpoczęcie znaczących oszczędności najpierw od siebie , czyli zmniejszenia wysokości wynagrodzeń wójtów i burmistrzów Powiatu Słupeckiego oraz diet radnych

Dodaj komentarz