Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Michał Kolan siatkarskim Mistrzem Wielkopolski. Powalczy o II ligę.

W meczach play-off o awans do siatkarskiej II Ligi powalczy Tarnovia Volleybal. Grającym trenerem zespołu z Tarnowa Podgórnego jest wychowanek UKS MOS Ostrowite, Michał Kolan.

W klubie pracuje od 2020 roku. W minionym sezonie zadebiutował jako trener pierwszego zespołu -Podsumowując etap wojewódzki to trzeba przyznać, że nie spodziewaliśmy się do końca takiego wyniku. Wiedzieliśmy natomiast, że personalnie mamy zespół, który może walczyć z każdym i sprawić niespodziankę. Należy pamiętać, że jest to nasz debiutancki sezon w rozgrywkach seniorskich. Wcześniej Tarnowo Podgórne w rozgrywkach wojewódzkich reprezentowały jedynie ekipy młodzieżowe. Tworząc tę drużynę wraz z Błażejem Szubstarskim, Wojtkiem Jędrzejewskim oraz Bartkiem Witkowskim chcieliśmy zebrać graczy, którzy są w jakiś sposób związani z Tarnowem Podgórnym.

Wiedzieliśmy jednak, że wspomóc będziemy się musieli zawodnikami z zewnątrz by kadra była wystarczająco liczna. Kształtowało się to przez cały sezon, zawirowań było dość dużo, ale ostatecznie przed najważniejszymi meczami sezonu udało się wszystko ustabilizować.
Do fazy play-off awansowaliśmy rzutem na taśmę mając tyle samo punktów co GKS Zamek Gołańcz, ale jedno zwycięstwo więcej. W fazie zasadniczej nie udało się wygrać ani razu z Szamotułami i I zespołem Energetyka, które przez większość sezonu przewodziły stawce.

W związku z tym, nie byliśmy stawiani w gronie faworytów. Jednak w decydujących momentach zespół pokazał charakter i chwała za to chłopakom. Nieocenioną pomoc otrzymaliśmy również od naszych kibiców, którzy mocno się mobilizowali na ostatnie mecze i zagrzewali nas swoim dopingiem. Szczególnie w ostatnim pojedynku z Turkiem, gdzie musieliśmy wygrać za 3 punkty, by doprowadzić do złotego seta.

To było coś niesamowitego. Urywki ze spotkania można zobaczyć na naszym fanpage TUTAJ. Z tego miejsca raz jeszcze chciałbym wszystkim naszym kibicom podziękować. Przed nami faza półfinałowa o awans do II ligi. Czego się możemy spodziewać? Do końca nie wiemy. W Karlinie zmierzymy się z zespołami z Grudziądza, Koszalina i Rozprzy.

Na pewno będziemy walczyć, ale jaki będzie tego efekt dowiemy się dopiero w niedzielny wieczór- relacjonuje Michał Kolan.

 

 

FOTO: Tarnovia Volleyball


Brak komentarzy

Dodaj komentarz