Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

„Między nami dobrze jest”

Pod taką nazwą w Zagórowie odbyły się zajęcia plenerowe w ramach „Wakacji z MGOK” , które miały na celu przypomnieć dzieciom gry i zabawy ich rodziców.

-Część zabaw dzieci doskonale znały, ale o niektórych słyszały pierwszy raz. Kiedyś nie było jakiejś specjalnej organizacji czasu wolnego dzieciom przez dorosłych, bo one same miały głowy pełne pomysłów.

A do zabaw nie było potrzeba specjalistycznego sprzętu- wystarczył kawałek przestrzeni, patyk, kreda, skakanka albo zwykły patyk. Po rozmowie z dziećmi i omówieniu zasad gier i zabaw podwórkowych wszyscy mogli zabawić się w to, co je interesuje.

Była skakanka, gra –wojna piwko na przeciwko ,były kapsle –wyścig pokoju, gra w zbijaka oraz klasy. Była to fajna wyprawa w przeszłość, ale i zapowiedź na przyszłość, kiedy to dzieciaki już może w te wakacje będą bawić się w te gry i fajnie spędzać wspólnie czas.

A oto właśnie nam chodziło! Myślę, że wrócimy do tych zabaw za rok, bo jeszcze wielu gier nie zdążyliśmy przeprowadzić, a dzieci okazały się świetnymi kompanami do zabaw!- relacjonują organizatorzy.

 

FOTO: MGOK Zagórów


Brak komentarzy

Dodaj komentarz