Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Międzynarodowe spotkanie w Strzałkowie

Niecodzienni goście zawitali wczoraj do Strzałkowa. Tuż przed Światowymi Dniami Młodzieży parafię pw. św. Doroty odwiedziło trzech Wenezuelczyków.

Młodzież, która przyjechała na Światowe Dni Młodzieży do Krakowa, od kilku dni przebywa już w parafiach całej Polski. Niestety, mimo wcześniejszych planów, do powiatu słupeckiego nie trafiła żadna grupa pielgrzymów. Nie oznacza to jednak, że młodzież z naszych parafii nie włącza się w różnego rodzaju działania związane z ŚDM. W miniony czwartek połączone grupy ze Słupcy i Strzałkowa wybrały się do Murowanej Gośliny, by wspólnie z innymi wolontariuszami i gośćmi z zagranicy obejrzeć widowisko opowiadające o historii Polski pt. „Orzeł i krzyż”. Dwa dni później obie grupy wzięły również udział w dniu centralnym, który odbył się w Gnieźnie. Młodzież uczestniczyła w mszy św. pod przewodnictwem Prymasa Polski Wojciecha Polaka, zwiedzała Gniezno w ramach gry miejskiej i wzięła udział w koncercie ewangelizacyjnym.

W sposób szczególny ducha Światowych Dni Młodzieży poczuć można było wczoraj w Strzałkowie. W popołudniowej mszy św. uczestniczyło bowiem trzech Wenezuelczyków, którzy także jadą do Krakowa. Ich wizyta była możliwa dzięki związanemu ze strzałkowską parafią ks. Florianowi Cieniuchowi, który od 30 lat pracuje w Wenezueli jako misjonarz. Cała trójka aktywnie uczestniczyła w mszy św. Odprawionej w języku hiszpańskim Eucharystii przewodniczył ks. Jose, a dwaj pozostali Wenezuelczycy zadbali o oprawę muzyczną. W przygotowanie liturgii włączyła się również młodzież z DM Kotwica. Na koniec, wszyscy wspólnie zaśpiewali hymn Światowych Dni Młodzieży i doskonale wszystkim znaną Barkę – ulubioną pieśń św. Jana Pawła II. Był też czas na pamiątkowe zdjęcia i krótkie rozmowy. Swoją życzliwością i otwartością zagraniczni goście zrobili bardzo pozytywne wrażenie, a ich krótka wizyta sprawiła dużo radości strzałkowskim parafianom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *