Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Międzynarodowy Dzień Wolontariatu w Drążnej

Z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariatu podsumowano działalność szkolnego koła wolontariatu w Drążnej, a najbardziej zaangażowani w działalność wolontariacką uczniowie utrzymali specjalne podziękowania.

-Wolontariat w Szkole Podstawowej im. Polskich Noblistów w Drążnej to jedna z możliwości niesienia pomocy ludziom potrzebującym. Mottem działalności koła wolontariatu w Drążnej jest: „Dobro – im więcej go dajesz, tym więcej dostajesz”. Biorąc je sobie do serca Uczniowie, Rodzice i mieszkańcy Drążnej włączali się w różnorodne akcje charytatywne organizowane na terenie szkoły.

Były to między innymi: Zbiórka nakrętek dla Tymka, Opatrunek na ratunek, Kup pan Szczotkę, Kup Pan Mydło, Zbiórka karmy dla zwierząt Schronisku w Katarzynowie, zbiórka odzieży dla potrzebujących, zbiórka żywności dla rodzin potrzebujących, Góra Grosza – wsparcie dla dzieci w trudnej sytuacji życiowej, Akcja Onko-Mikołaje – zbiórka dla małych pacjentów dziecięcych oddziałów bydgoskiej onkologii oraz Domów Dziecka, Zbiórka elektrośmieci i monet – wspieramy budowę studni w Tanzanii oraz Domy Dziecka w Santa Cruz.

Dyrektor szkoły serdecznie dziękuje całej społeczności szkolnej za wielkie serca otwarte na potrzebujących i zachęca do dalszej aktywności na rzecz drugiego człowieka – zbiórki dla potrzebujących trwają nadal- czytamy w komunikacie szkoły.

 


Brak komentarzy

Dodaj komentarz