Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

“Miejsc w szkołach nie zabraknie”

Trwa rekrutacja do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2019/2020. Nabór podstawowy zakończy się 25 lipca, a do 30 sierpnia będzie trwał nabór uzupełniający.

Jak zapewnia Jacek Bartkowiak- Starosta Słupecki, miejsca dla uczniów w szkołach nie zabraknie, a nawet większość uczniów będzie mogła cieszyć się nauką w szkole pierwszego wyboru. Rekrutacja jest prowadzona odrębnie dla absolwentów szkół podstawowych i gimnazjów.

W powiecie słupeckim na chwilę obecną do szkół ponadpodstawowych wnioski złożyło: 555 absolwentów gimnazjów, w tym 465 podało szkołę pierwszego wyboru w powiecie słupeckim (zaplanowano 482 miejsca).

Nie zakwalifikowano ogólnie 31 kandydatów, z tego 17 nie przyniosło świadectwa ukończenia szkoły, natomiast 14 uzyskało zbyt małą liczbę punktów do wybranych przez siebie oddziałów.

559 absolwentów szkół podstawowych, w tym 475 podało szkołę pierwszego wyboru w powiecie słupeckim (zaplanowano 490 miejsc).

Nie zakwalifikowano ogólnie 49 kandydatów, z tego 14 nie przyniosło świadectwa ukończenia szkoły i 35 kandydatów uzyskało zbyt małą liczbę punktów do wybranych przez siebie oddziałów.

Największym zainteresowaniem wśród absolwentów gimnazjów cieszą się profile i kierunki: biologiczno- chem. w LO w Słupcy, technik logistyk, technik reklamy w ZSE w Słupcy, technik teleinformatyk, technik organizacji turystyki w ZSP w Zagórowie.

Z kolei największym zainteresowaniem wśród absolwentów szkół podstawowych cieszą się profile i kierunki: biologiczno- chem. oraz politechniczny w LO w Słupcy, technik spedytor, technik reklamy w ZSE w Słupcy, technik informatyk w ZSZ w Słupcy, technik teleinformatyk, technik organizacji turystyki, profil humanistyczno- przyrodniczy LO w ZSP w Zagórowie oraz klasy wielozawodowe na poziomie branżowej szkoły I stopnia- zarówno w Słupcy, jak i w Zagórowie.

Więcej informacji na temat rekrutacji znajdziecie TUTAJ.

TEKST/FOTO: Powiat Słupecki /Archiwum


Najnowsze komentarze
  • A do strzałkowskiego centrum kształcenia nikt sie nie wybiera ? Czy to szkola 6 wyboru 😂

  • A Strzałkowo gdzie najlepsza szkoła roku 😂😂😂

Dodaj komentarz