Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Miejsce spotkań dla młodzieży w byłym gimnazjum?

„Co w duszy gra młodzieży – miejsce spotkań”- to nazwa projektu zgłoszonego do Budżetu Obywatelskiego na 2020 rok przez Angelikę Śliwczyńską.

-Proponuję stworzenie centrum spotkań i nauki zarządzanego przez młodzież z którego będą korzystali wszyscy mieszkańcy. Zaadoptowanie kilku sal po byłym gimnazjum będzie odpowiednim miejscem (lub inne wyznaczone przez UMS). W naszym mieście nie ma prawdziwego miejsca spotkań dla młodzieży, gdzie młodzi mogą spokojnie usiąść, porozmawiać, pouczyć się, pośpiewać, potańczyć, realizować swoje pomysły, plany, zaprezentować swoją twórczość.

W centrum będzie bank godzin- przysługa za przysługę. Zakup komputerów pozwoli przeprowadzić szkolenie z grafiki użytkowej i praktycznego wykorzystania aplikacji programowych. Będą one służyły do bieżącej obsługi działalności centrum. Remont kilku sal w budynku pozwoli je dostosować do potrzeb młodzieży. Nowoczesna modernizacja da młodym poczucie możliwości – że mogą wszystko.

Kreatywne wyposażenie sal sprawi, że będą się czuli ważni, odpowiedzialni, pomocni. Zakup wyposażenia kuchennego będzie w chwili odpoczynku, relaksu, bardzo przydatne mobilizujące do dalszych działań. Będzie t miejsce w którym młodzi uruchomią wyobraźnię i będą ze sobą współpracować, podejmować wyzwania. Będą proponować, przygotowywać działania, akcje, festiwale przy pomocy UMS. Centrum przyczyni się do rozwoju Miasta Słupcy, mieszkańców, da poczucie wspólnoty – razem możemy wszystko- czytamy w projekcie.

Myślicie, że to dobry pomysł?


Brak komentarzy

Dodaj komentarz