Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Miejski Dom Kultury pod lupą radnej

Kilka uwag do działalności Miejskiego Domu Kultury w Słupcy podczas wczorajszej Sesji Rady Miasta miała radna Barbara Biskupska-Sobolewska, która w stronę zarządzających jednostką skierowała szereg pytań głównie tych związanych ze sprawami finansowymi.

O tym, że radna Barbara Biskupska- Sobolewska nie ma zbyt dobrego zdania na temat działalności Miejskiego Domu Kultury w Słupcy wiadomo od dawna. Jakiś czas temu ostro skrytykowała placówkę podczas posiedzeń jednej z komisji kiedy kwestionowała program tegorocznej Akcji Lato. Podczas wczorajszej Sesji radni mieli przegłosować informacje z działalności placówek podległych miastu. Jedną z nich jest właśnie MDK. Zanim jednak do tego doszło radna Biskupska-Sobolewska w swojej interpelacji zwróciła się do dyrektora o szczegółowe wyjaśnienie kilku punktów zawartych w sprawozdaniu z działalności placówki.

Na samym początku pod wątpliwość poddała punkt dotyczący kwoty przeznaczonej na nagrody. W sprawozdaniu widnieje bowiem kwota 47 000, jakie obejmować miały nagrody dla pracowników i wyróżnienia w konkursie pianistycznym. -Zwracam się z prośbą o informację ile nagród i dla ilu osób zostało przekazanych z tej kwoty, a ile przeznaczono na nagrody w konkursie-pytała radna, która poprosiła także o wyszczególnienie kwot honorariów na kwotę 76 000 zł, jakie otrzymali artyści występujący na deskach MDK-u. Nie kryła także zdziwienia, że na tej liście znajduje się słupecka Orkiestra Dęta.

Biskupska-Sobolewska poprosiła także o faktury na kwotę prawie 28 000 zł, za jakie placówka zakupiła przedmioty ujęte w sprawozdaniu, jako materiały i wyposażenie Miejskiego Domu Kultury. -Chciałbym się też dowiedzieć ile kosztuje monitoring MDK i ile wydano na usługo fotograficzne- dopytywała radna. Jej uwagę przykuły także rachunki telefoniczne placówki –Czy Miejski Dom Kultury renegocjował umowy w telefonią komórkową?- mówiła twierdząc, że te koszty  można byłoby zmniejszyć. Ostatnią kwestią jaką poruszyła radna były wydatki na zakupy inwestycyjne. W sprawozdaniu placówki nie wyszczególniono bowiem żadnych punktów w tej pozycji. -Chciałbym dowiedzieć się jakie i ile Miejski Dom Kultury posiada komputery, laptopy, sprzęt nagłaśniający. Jaka jest jego wartość i czy jest możliwość wypożyczania tego sprzętu, kto tym dysponuje i na jakich zasadach– pytała radna Biskupska-Sobolewska.


Najnowsze komentarze
  • Pani Radna nie kryła zdziwienia,że Orkiestra jest na liscie. Dopiero się Pani zdziwi jak się zorientuje że budżet obywatelski został wydany na fajne wakacje dla wąskiej grupy osób i nie miło to nic wspólnego z Promocja Miasta. Po prostu wakacje na koszt podatników.

  • Budżet obywatelski otrzymała orkiestra? a jak miało się to przełożyć na poprawę życia mieszkańców, myślałem, że taki jest jego cel?
    Jestem fanem orkiestry, ale z czasów wielkiego Pana Januarego Jasińskiego.. ich ostatnie koncerty niestety nie powalały. Powala natomiast wizerunek następcy.. Jest to wybitny przykład, jak jednak daleko może spaść jabłko od Jabłoni..

  • Brawo dla Pani Radnej w końcu ktoś wziął się za tą samowole finansową którą uprawia kapelmistrz wraz z panią prezes udając Społeczników bawią się za publiczne pieniądze na sponsorowanych wakacjach z budżetu obywatelskiego w wąskim gronie na plażach Bułgarii. Proszę drążyć temat dalej trzymam kciuki pozdrawiam. Komentarze po wyżej bardzo trafne

  • A swoją drogą chętnie dowiedział bym się i pewnie nie tylko ja, ile z tych pieniędzy idzie na pensję dla tych tak zwanych społeczników czyli:kapelmistrza, prezes orkiestry oraz liczne grono instruktorów.ps Czy mogę prosić Panią Barbarę Biskubską o ich upublicznienie jeśli to możliwe pozdrawiam.

  • wielki szacun dla pani radnej za odwagę i dociekliwość – takich ludzi nam trzeba – pozdrawiam

  • A może by tak sprawdzić przy okazji jak roztrwaniane są pieniądze przeznaczona dla dzieci i młodzieży (kultura fizyczna) w Słupcy, może by prześwietlić działania zarządu SKP Słupca oraz Nowej Pani dyrektor MOSiR (LIDL?). Tam dopiero będą kwiatki hehehe

  • Nie kryję podziwu dla Pani Biskupskiej. Brawo!!! Takich ludzi nam trzeba i dodam nie chodzi tu o robienie afer. Dlaczego takie sprawozdanie nie jest publikowane w lokalnych mediach? Czytamy artykuły bardzo niskich lotów „byku który wpadł do studni” a sprawozdanie finansowe ujawniane jest wąskiej grupie ludzi i robi się wielki problem jak ktoś prosi o szczegółowe rozliczenie faktur. Transparentność- podstawa we władzach samorządowych. Trzymam kciuki za Panią Biskupską radna która wie w jakim celu została wybrana i sumiennie wsłuchuje się w głos lokalnej społeczności.

Dodaj komentarz