Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Miejski Dom Kultury przypomina. Kino to nie śmietnik!

Wspólnie z Miejskim Domem Kultury oraz uczniami Zespołu Szkół Zawodowych w Słupcy przygotowaliśmy krótki film, którego celem jest zwrócenie uwagi na problem niewłaściwego zachowania podczas seansów w naszym kinie.

Chodzi o śmieci, które po seansach pozostawiają po sobie niektórzy widzowie.

-Stare powiedzenie mówi, że zasady są po to, by je łamać, ale niekoniecznie jest to zalecane w przypadku ogólnie przyjętych norm społecznych. Czy trzeba przypominać o dobrych manierach? Czy należy zwracać uwagę, gdy ktoś zachowuje się niewłaściwie?

Uznaliśmy, że tak, że trzeba to robić, szczególnie w kwestii zachowania czystości w miejscach publicznych – w naszym przypadku chodzi o salę kinowo-widowiskową.

Z pomocą i przy pełnym zaangażowaniu uczniów Zespół Szkół Zawodowych im. gen. Władysława Sikorskiego w Słupcy, nagrany został spot edukacyjny, ukazujący jak nie należy się w kinie zachowywać.

 

 

Z kwestią podejścia do zachowania czystości każdego dnia mierzą się panie, które dbają o czystość i porządek w domu kultury i kinie. Spot zrealizowany przez portal Twoja Słupca.pl będzie można zobaczyć przed każdym z filmów i mamy nadzieję, że ten przejaskrawiony obraz negatywnych zachowań da do myślenia naszej kinowej publiczności.

Kino jest miejscem publicznych spotkań, w którym jednak nie możemy zapominać o zachowaniu ciszy i atmosfery skupienia. W końcu gromadzą się tu ludzie, aby skoncentrować się na projekcji filmu.

Dziękujemy młodym aktorom za wspólne działania z Kulturą- czytamy w informacji Miejskiego Domu Kultury.

Jedna odpowiedź

  1. Do kina idzie się po to, żeby obejrzeć film. Jeżeli chce się coś zjeść, to trzeba iść do restauracji lub baru. Widzom przeszkadza, gdy ktoś szelesci papierami, chrupie itp. Nie wierzę, że w ciagu 1,5 godziny nie można się powstrzymać od jedzenia. Myślę, że błędem było wprowadzenie w kinach sprzedaży słodkości, napojów, popcornu. Sami dali przyzwolenie na pełne plecaki jedzenia. Teraz pracownicy kina muszą mierzyć się z problemem wyżej opisanym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *