Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Mieli około 1,5 promila, jeden uciekał przed policją. Czekają ich poważne konsekwencje.

30 grudnia funkcjonariusze z Posterunku Policji w Zagórowie zatrzymali mieszkańca tej gminy, który kierował samochodem będąc pod wpływem alkoholu i nie zatrzymał się do kontroli drogowej.

Został on ujęty po krótkim pościgu. Jak się okazało mężczyzna znajdował się w stanie nietrzeźwości – badanie wykazało ok. 1,5 promila alkoholu w jego organizmie. Do czasu wyjaśnienia sprawy trafił do policyjnego aresztu.

Policjanci przedstawili mu dwa zarzuty popełnienia przestępstw na drodze (prowadzenie pojazdu mechanicznego będąc w stanie nietrzeźwości oraz ucieczka przed pościgiem) oraz zatrzymali jego prawo jazdy.

Przypominamy, że kiedy osoba kierująca pojazdem ucieka przed pościgiem prowadzonym przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego (w czasie gdy używane są sygnały dźwiękowe i świetlne celem spowodowania zatrzymania pojazdu ),nie zatrzymuje niezwłocznie pojazdu i kontynuuje jazdę, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

1 stycznia w Stawie policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali kolejnego pijanego kierowcę. Mieszkaniec gminy Strzałkowo zdecydował się na podjęcie jazdy samochodem osobowym, mimo, że miał ok. 1,5 promila alkoholu w organizmie. Nie posiadał też uprawnień do kierowania pojazdem.

 

TEKST: Policja Słupca

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *