Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Mieszkańcy krytyczni wobec wycinki drzew pod ścieżkę rowerową do Piotrowic

Trwają prace związane z przygotowaniem terenu pod budowę ścieżki rowerowej ze Słupcy do Piotrowic. Choć sama idea budowy ścieżki ma głównie zwolenników, to jednak sposób jej realizacji spotkał się z krytyką. Wszystko ze względu na wycinkę drzew, jaka jest przeprowadzana na tym odcinku.

Ścieżka rowerowa do Kosewa to długo wyczekiwana przez mieszkańców naszego regionu inwestycja. Jest ona kosztowna i czasochłonna więc została podzielona na etapy. Rowerzyści mogą już poruszać się po swojej trasie z Kosewa do Giewartowa. W najbliższych latach ma to być również możliwe na trasie Piotrowice – Giewartów, a niedawno rozpoczęły się prace na kolejnym odcinku.

Na budowę ścieżku ze Słupcy do Piotrowic Powiat Słupecki pozyskał prawie 3 miliony złotych z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Cały projekt ma wynieść ponad 3,5 milina złotych, a długość ścieżki to ponad 2,5 kilometra. Pierwsze prace ruszyły w ostatnich dniach.

Są one związane z przygotowaniem terenu pod budowę ścieżki.To wiążę się z kolei z wycinką drzew. Takie działanie spotkało się z krytycznymi głosami okolicznych mieszkańców.

 

 

– Dziś bez serca i skrupułów wycięto drzewa od znaku Słupca /Piotrowice w kierunku sklepu spożywczego. Ścieżka rowerowa byłaby dużo bardziej atrakcyjna, gdyby były tam te piękne, stare drzewa. Znowu zalewa nas betonoza. To były duże zdrowe drzewa, w których rój pszczół wydawał bardzo głośny dźwięk i było to przepiękne. Płakać się chce – pisze jedna z mieszkanek Piotrowic.

– Proszę zająć sie tematem wycinki drzew przy drodze w Piotrowicach poświęconych dla budowy ścieżki rowerowej, która mogła być usytuowana za nimi , masakra i zabójstwo przyrody , kto na to pozwolił ? Myślałam, że zemdleje jak wracałam z pracy, dlaczego od Witkowa do Przybrodzina można było omijać drzewa ? – czytamy w innej wiadomości.

Kilka pytań w tej sprawie związanych z wycinką skierowaliśmy do Starostwa Powiatowego w Słupcy. – Inwestycja obejmuje całościowo wycinkę drzew w ilości 49 sztuk z gatunku: lipa drobnolistna, brzoza brodawkowata, klon zwyczajny. Realizowana jest w granicach pasa drogowego drogi powiatowej nr 3050P, przedmiotowe drzewa kolidują z budową drogi dla rowerów.

Zgodnie z decyzją na wycinkę drzew planowane są nasadzenia kompensacyjne w ilości 196 sztuk w pasach dróg powiatowych na terenie gminy Słupca – czytamy w uzyskanej odpowiedzi.

Podobna sytuacja miała miejsce przy okazji przebudowy drogi do Jaroszyna. Wówczas wycinka również była krytykowana. Zdania jak zwykle były jednak podzielone. Byli też ci, którzy rozumieli potrzebę remontu drogi i budowy ścieżki rowerowej kosztem drzew.

Jakie jest Wasze zdanie w tej sprawie?

 

 

Starosta wyjaśnia sprawę wycinki drzew pod ścieżkę rowerową do Piotrowic

8 odpowiedzi

    1. Ludzie czy wam kiedykolwiek i cokolwiek pasuje, ścieżka jest potrzebna poprawi bezpieczeństwo drzewa powinny zostać usunięte wszystkie z pasa drogowego i być posadzone nowe po za nim lub na jego granicy
      Miłego dnia

  1. Dobrze byłoby chociaż cześć drzew posadzić wzdłuż ścieżki coś na wzór chodnika z Piotrowic do Dino. Niestety wydaje mi się, że te 196 drzew zostanie posadzonych w jednym miejscu upchane tak, aby tylko spełnić ten warunek. Identycznie jak ma to miejsce w sytuacji drogi Słomczyce-Sierakowo gdzie blisko Klibera posadzono pełno drzew jedno obok drugiego. Drzewa tak gęsto nie rosną nawet w lesie.

  2. Nic tylko krytykować ale żeby posadzić choć jedno drzewo na swojej posesji to NIE bo znajdzie się milion powodów żeby tego nie zrobić

  3. Pytanie jest inne. Ile uszkodzonych zostanie linii światłowodowych, elektrycznych itp. w obrębie Piotrowic gdzie najpierw każdy został podłączony a mapek do dzisiaj nie ma?

  4. Tylko ciekawe gdyby te drzewa zostały to byście nie pisali za kilka lat że ścieżka jest nierówna bo to właśnie owe korzenie tych dużych drzew podnoszą i niszczą ścieżkę . A będą posadzone nowe więc nie wiem o co Wam chodzi. Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *