Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

„Mieszkańcy Słupcy zakupili już prawie 100 ton węgla na preferencyjnych warunkach”

Informację na temat sprzedaży węgla po niższych cenach przekazał burmistrz, Michał Pyrzyk.

-Mieszkańcy Słupcy zakupili już prawie 100 ton węgla na preferencyjnych warunkach. Zapotrzebowanie na ten rok przekracza 600 ton groszku i orzecha, a przyjechało już do nas prawie 200 ton. Zgodnie z zawartymi umowami, węgiel naszej gminie sprzedaje państwowa spółka PGE PALIWA z Krakowa. Węgiel jest dystrybuowany we współpracy z Gminną Spółdzielnią Samopomoc Chłopska w Strzałkowie.

Ze względu na to, że węgiel dociera do nas partiami, osoby które złożyły wniosek o preferencyjny zakup węgla są informowane przez nas telefonicznie o możliwości dokonania zakupu zgodnie z kolejnością wpływu wniosków. Oznacza to, że należy oczekiwać na telefon z urzędu gminy z informacją o możliwości zakupu węgla oraz dalszymi procedurami w tej sprawie.

Przypominam, że sprzedaż następuje na podstawie złożonego wcześniej wniosku – dotyczy to zarówno sortymentu jak i ilości węgla w cenie 1980 złotych za tonę.Cena nie obejmuje transportu do Słupcy, a jego koszt został wynegocjowany dla naszych mieszkańców i wynosi 30 złotych-informuje burmistrz.

2 odpowiedzi

  1. Burmistrz informuje, że teraz działają, tylko że można się było zająć dużo wcześniej, a nie kombinować

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *