Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Mieszkańcy Słupcy zakupili około 170 ton węgla

Informację na temat aktualnej sytuacji związanej ze sprzedażą węgla przekazał podczas sesji burmistrz, Michał Pyrzyk.

-Według dzisiejszych danych mieszkańcy Słupcy zakupili około 170 ton węgla na preferencyjnych warunkach.Zapotrzebowanie na ten rok przekracza 600 ton groszku i orzecha, a przyjechało już do nas prawie 308 ton.

Zgodnie z zawartymi umowami, węgiel naszej gminie sprzedaje państwowa spółka PGE PALIWA z Krakowa. Węgiel jest dystrybuowany we współpracy z Gminną Spółdzielnią Samopomoc Chłopska w Strzałkowie. Ze względu na to, że węgiel dociera do nas partiami, osoby które złożyły wniosek o preferencyjny zakup węgla są informowane przez nas telefonicznie o możliwości dokonania zakupu zgodnie z kolejnością wpływu wniosków.

Oznacza to, że należy oczekiwać na telefon z Urzędu Gminy z informacją o możliwości zakupu węgla oraz dalszymi procedurami w tej sprawie. Sprzedaż następuje na podstawie złożonego wcześniej wniosku – dotyczy to zarówno sortymentu, jak i ilości węgla w cenie 1980 złotych za tonę.

Cena nie obejmuje transportu do Słupcy, a jego koszt został wynegocjowany dla naszych mieszkańców i wynosi 30 złotych. Na ten moment dostawy węgla niestety zostały wstrzymane do odwołania- mówił burmistrz podczas sesji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *