Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Mieszkańcy Słupcy zakupili około 170 ton węgla

Informację na temat aktualnej sytuacji związanej ze sprzedażą węgla przekazał podczas sesji burmistrz, Michał Pyrzyk.

-Według dzisiejszych danych mieszkańcy Słupcy zakupili około 170 ton węgla na preferencyjnych warunkach.Zapotrzebowanie na ten rok przekracza 600 ton groszku i orzecha, a przyjechało już do nas prawie 308 ton.

Zgodnie z zawartymi umowami, węgiel naszej gminie sprzedaje państwowa spółka PGE PALIWA z Krakowa. Węgiel jest dystrybuowany we współpracy z Gminną Spółdzielnią Samopomoc Chłopska w Strzałkowie. Ze względu na to, że węgiel dociera do nas partiami, osoby które złożyły wniosek o preferencyjny zakup węgla są informowane przez nas telefonicznie o możliwości dokonania zakupu zgodnie z kolejnością wpływu wniosków.

Oznacza to, że należy oczekiwać na telefon z Urzędu Gminy z informacją o możliwości zakupu węgla oraz dalszymi procedurami w tej sprawie. Sprzedaż następuje na podstawie złożonego wcześniej wniosku – dotyczy to zarówno sortymentu, jak i ilości węgla w cenie 1980 złotych za tonę.

Cena nie obejmuje transportu do Słupcy, a jego koszt został wynegocjowany dla naszych mieszkańców i wynosi 30 złotych. Na ten moment dostawy węgla niestety zostały wstrzymane do odwołania- mówił burmistrz podczas sesji.


Brak komentarzy

Dodaj komentarz