Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Mikołaj Rey w Słupcy

Ciekawy gość odwiedził ostatnio Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Słupcy.

-Arystokrata i potomek znanego polskiego pisarza gościł w czwartkowe popołudnie w naszej bibliotece. Mikołaj Rey sprawił swoją wizytą ogromną niespodziankę i wzbudził niemałe zainteresowanie.

Pytania zadawane przez prowadzącego spotkanie, Krzysztofa Raczyńskiego sprawiły, że zaproszony gość otworzył się przed słupecką publicznością, opowiedział o swoich doświadczeniach życiowych związanych z religią, duchowością oraz sposobem na życie.

Mikołaj Rey okazał się człowiekiem z niesamowitą klasą, dobrymi manierami – jak na hrabiego przystało, ale i z poczuciem humoru. Chętnie odpowiadał na pytania zadawane przez publiczność, dotyczące m.in. różnic między kuchnią polską a francuską, poruszając przy tym kwestie historyczne obu krajów.

Po spotkaniu była możliwość porozmawiania z gościem, otrzymania autografu oraz zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia. To był bardzo miły i wyjątkowy wieczór, za który serdecznie dziękujemy Mikołajowi Reyowi, Krzysztofowi Raczyńskiemu i wszystkim uczestniczącym w spotkaniu.

Spotkanie odbyło się w ramach realizacji przedsięwzięcia grantowego KULTURAlna Biblioteka, finansowanego z projektu Kultura bez Barier-czytamy na stronie biblioteki.

 

 

FOTO: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Słupcy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *