Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

„Miniony sezon uważam za najtrudniejszy w dotychczasowej historii”

14 miejsce na 16 zespołów w II Lidze Piłki Ręcznej zajęli ostatecznie szczypiorniści UKS Hagard Strzałkowo. Tym samym nasza drużyna zapewniła sobie utrzymanie.

-Miniony sezon uważam za najtrudniejszy w dotychczasowej historii naszych występów w ramach rozgrywek ZPPR. Był to też najdłuższy sezon. Rozegraliśmy 22 mecze, co przy dość wąskiej kadrze zawodników nadających sie do gry, na tym poziomie jest sporym wyzwaniem. Jeśli nie zajdą dziwne, nieoczekiwanie zmiany w systemie rozgrywek, to 14 miejsce według obecnego regulaminu daje nam utrzymanie. Było to celem podstawowym jaki sobie założyłem.

Głównym powodem dlaczego nie osiągnęliśmy lepszego wyniku, był fakt iż zespół tuż przed początkiem rozgrywek opuścił najlepszy strzelec, Mateusz Kożanowski. W dalszej części sezonu grę z przyczyn osobistych zakończył Dawid Mierzejewski.

Nie sprawdzili sie kompletnie również zawodnicy ściągnięci z innych klubów, Poznański i Kościński. Należy również dodać, że poziom grupy Wielkopolsko-Dolnośląskiej jest dużo wyższy od grupy Pomorskiej, w której Hagard debiutował na poziomie drugoligowym.

Z młodych zawodników największe nadzieje daje obrotowy Damian Marciniak. Jest to chłopak o znakomitych warunkach fizycznych. Przy takim zaangażowaniu jak dotychczas w przyszłości możemy mieć wiele pożytku z jego gry. Obecnie zespół jest w fazie roztrenowania. Będę się również rozglądał za nowymi zawodnikami. Drużyna bezwzględnie potrzebuje wzmocnień na pozycjach skrzydłowego i rozgrywajacego.

Na koniec dziękuję zawodnikom za zaangażowanie, ambicję i siły jakie włożyli w grę, Urzędowi Gminy Strzałkowo na czele z wójtem Dariuszem Grzywińskim oraz zastępcą Tomaszem Gałanem za wspieranie naszej działaności oraz wszystkim naszym sympatykom za doping na naszych spotkaniach i za dobre słowa skierowane pod naszym adresem.

Do zobaczenia, mam nadzieję w nowym sezonie II ligi-podsumowuje trener, Maciej Leżała.


Brak komentarzy

Dodaj komentarz