Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Mistrz klawiatury ze Słupcy

Michał Smuszkiewicz, uczeń Centrum Kultury Muzyk w Słupcy, otrzymał nagrodę w VI Międzypowiatowym Przeglądzie Keyboardowym „Mistrz klawiatury 2015”.

Organizatorem przeglądu był Młodzieżowy Dom Kultury w Koninie. W rywalizacji mogli wziąć udział soliści i zespoły keyboardowe z powiatów: konińskiego, kolskiego, tureckiego i słupeckiego. Michał musiał zaprezentować dwa utwory z pamięci i „na żywo” (nie dopuszczało się gry z wgranym podkładem harmonicznym lub wgraną linią melodyczną). Uczeń klasy keyboardu Krystiana Webera zachwycił jury wykonaniem utworów: „Ściernisko” z rep. Golec uOrkiestra oraz „Marsz turecki” W. A. Mozarta. Z sukcesu bardzo cieszy się dyrektor CK Muzyk Krystian Bartczak. – Gratuluję Michałowi sukcesu i dziękuje Krystianowi Weberowi za bardzo dobre przygotowanie ucznia do przeglądu– mówił.

To jednak nie koniec sukcesów uczniów Centrum Kultury Muzyk. W ubiegłą środę, tj. 6 maja w Ostrowie Wielkopolskim odbyły się kwalifikacje regionalne XX Konkursu Piosenki „Wygraj Sukces”. Spośród 49 wykonawców jury postanowiło przyznać wyróżnienia Antoniemu Łyskawie oraz Lenie Witkowskiej z klasy wokalu Krystiana Bartczaka. W kwalifikacjach regionalnych wzięli również udział: Oliwier Andrzejewicz, Adrianna Nowak oraz Amelia Kłaniecka. Gratulujemy wykonawcom i życzymy dalszych sukcesów.

Fot: CK Muzyk


Brak komentarzy

Dodaj komentarz