Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Mistrzostwa gminy na wysokim poziomie

 

Sławomir Furmański z klubu Warta Krzymów został zwycięzcą I Mistrzostw Gminy Strzałkowo w biegu na 10 km. Wśród pań trasę najszybciej pokonała poznanianka, Natalia Gracz.

 

Majowe bieganie w Strzałkowie to już swego rodzaju tradycja. Od kilku lat bowiem, samorząd gminy zapraszał młodszych i starszych mieszkańców do wspólnej rywalizacji w ramach ogólnopolskiej akcji Polska Biega. Tym razem jednak organizatorzy postanowili rozszerzyć formułę biegu głównego i zorganizować pierwsze oficjalne Mistrzostwa Gminy Strzałkowo.

Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę o czym świadczyć może chociażby duża frekwencja oraz fakt, że oprócz biegaczy ze Strzałkowa do udziału zgłosili się także zawodnicy m.in. z Poznania, czy Konina. Najszybciej trasę liczącą 10 km pokonał Sławomir Furmański z klubu Warta Krzymów, dla którego był to pierwszy bieg w Strzałkowie.

 

 

 

 

Wśród pań bezkonkurencyjna okazała się Natalia Gracz z Poznania. Zawodniczka nie dała szans rywalkom i z dużą przewagą wbiegła na metę. Jak sama przyznała, zwycięstwo było dla niej sporym zaskoczeniem.

 

 

 

 

Oprócz zwycięzców, Ludowy Bank Spółdzielczy w Strzałkowie, który był wyłącznym sponsorem biegu głównego, postanowił nagrodzić także najlepszych biegaczy ze Strzałkowa.

Tadeusz Krotoszyński, prezes Ludowego Banku Spółdzielczego w Strzałkowie

 

 

 

Wśród najlepszych mieszkańców Strzałkowa znaleźli się: Wojciech Maciaszczyk (kategoria mężczyzn do 45 lat), Jerzy Matuszewski (powyżej 45 roku życia), oraz Daria Zamiatała (kobiety poniżej 40 lat) i Dorota Lewandowska (powyżej 40 lat). Zwycięzcy otrzymali rowery oraz tablety.

Razem z biegiem głównym wystartował też rekreacyjny bieg na 5 km oraz marsz Nordic Walking na tym samym dystansie. Łącznie na trasę wybiegła ponad setka uczestników, co na pierwszy raz uznać można za ogromny sukces.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *