Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Mistrzostwa Polski zakończył w karetce

Do pechowych start na Mistrzostwach Polski Pit Bike zaliczy mieszkaniec naszego regionu, Jakub Waszak.

Przypomnijmy, że przed rokiem zawodnik na imprezie tej samej rangi zdobył srebrny medal.

-Pierwszy weekend wrzesnia to najważniejsze wydarzenie wyścigowe w moim kalendarzu. Mistrzostwa Polski tym razem odbyły się w podwarszawskim Słomczynie. Obiekt, którego nie miałem okazji wcześniej poznać, sprawił, że do rywalizacji podchodziłem bez jakichkolwiek założeń.

Sobotnie kwalifikacje pokazały, że mogę walczyć o podium mimo piątego czasu. Niestety pierwszy wyścig to mój mały błąd, po którym do mety dojeżdżam ósmy. Drugi wyścig tego samego dnia to równa i pewna jazda, która pozwala minąć meta na czwartej pozycji.

Kolejny dzień, to ostatni, finałowy wyścig. Stawiam wszystko na jedną kartę i bardzo dużo ryzykuje. Staram się utrzymać za trójką najszybszych zawodników, ale na jedenastym okrążeniu upadam na asfalt z impetem, tym samym sędziowie decydują o przerwaniu wyścigu.

Kończę Mistrzostwa Polski w karetce na obserwacji, z niedosytem i mocno poobijanymi kośćmi. Moje starty nie byłyby możliwe gdyby nie dwie osoby reprezentujące swoje firmy, Pani Monika Karnafel „MK Usługi Księgowe” oraz Pan Tomasz Kubacki „Prohydro”- relacjonuje Jakub Waszak.

Jedna odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *