Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Mistrzowie Gminnej Recytacji z Cienina Zabornego

Zofia Rzemyszkiewicz i Wiktor Pokrop, uczniowie Szkoły Podstawowej im. K.Janickiego w Cieninie Zabornym zwyciężyli w swojej kategorii wiekowej w gminnym konkursie recytatorskim.

Gminne eliminacje organizowane były przez Szkołę Podstawową im. Józefa Janika w Koszutach, pod hasłem „Dźwięki przewracam, nicuję słowa”. Ze względu na panujące restrykcje sanitarne, w tym roku eliminacje odbyły się w innej formule. Każdy z uczestników nagrał film ze swoją propozycją interpretacji wybranego wiersza.

Zwycięzcami w kategorii wiekowej – klasy IV – VI została Zofia Rzemyszkiewicz, z klasy V, która otrzymała tytuł Mistrza Gminnej Recytacji. Zosia wybrała wiersz Adama Mickiewicza – „Komar, niewielkie licho”. Wicemistrzem Gminnej Recytacji został Wiktor Pokrop z klasy IV, który recytował „Na wystawie” Danuty Wawiłow. Obydwoje będą reprezentować naszą szkołę na dalszym etapie konkursu.

W eliminacjach wzięli udział także inni uczniowie naszej szkoły: Antoni Ziarniak i Julia Radecka. Eliminacje rejonowe odbędą się 17 lutego w Miejskim Domu Kultury w Słupcy. Trzymamy kciuki.


Brak komentarzy

Dodaj komentarz