Mistrzowska wygrana Medyczek!

W meczu w ramach 1/16 finału piłkarskiej Ligi Mistrzyń KKPK Medyk Konin pokonał Glasgow City FC 2:0 i w znaczący sposób przybliżył się do awansu do kolejnej fazy rozgrywek.

Choć początek meczu należał do gości to jego dalsza część zdecydowanie przebiegała pod dyktando Medyczek, które prowadziły grę i stwarzały kolejne bramkowe okazje. Wysoki pressing szybko przyniósł oczekiwany skutek. Rywalki konińskiego zespołu opadły z sił i mimo, że do przerwy utrzymał się bezbramkowy remis, to już na początku drugiej połowy po świetnej akcji prowadzenie swojej drużynie w 53 minucie dała Ewa Pajor. W 64 na 2:0 podwyższyła Aleksandra Sikora, która zaskoczyła rywalki strzałem z ostrego kąta. Piłka zmierzająca do siatki trafiła jeszcze w słupek. Do samego końca spotkania Medyk kontrolował mecz i nie przestawał atakować. Więcej bramek jednak nie wpadło, a Medyczki po widowiskowym spotkaniu odniosły zasłużone zwycięstwo dając powód do radości liczne zgromadzonym na stadionie kibicom.Rewanżowe spotkanie rozegrane zostanie już 15 października w Glasgow. Trzymamy kciuki!

KKPK Medyk Konin- Glasgow City FC 2:0 (0:0)