Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Młodzi głosują

Uczniowie z Zespołu Szkół Zawodowych w Słupcy wzięli udział w młodzieżowych prawyborach do Parlamentu Europejskiego, przeprowadzonych w ramach ogólnopolskiej akcji „Młodzi Głosują”, której organizatorem jest Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie.

Celem przedsięwzięcia jest przekonanie młodych, że warto brać udział w wyborach oraz przygotowanie do świadomego udziału w życiu publicznym.
Prawybory poprzedzone zostały akcją plakatową, nawołującą do wzięcia udziału w głosowaniu. Odbyły się także lekcje, podczas których uczniowie dowiedzieli się jak głosować, dlaczego warto iść na wybory oraz zapoznali się z programami wyborczymi.W specjalnie powołanej komisji wyborczej zasiedli uczniowie szkoły Magdalena Janiak, Luiza Biadasz, Maciej Wincza i Tomasz Szeląg.

W głosowaniu wzięli udział wszyscy chętni uczniowie, bez względu na wiek. Prawybory przebiegały na podobnych zasadach, na jakich przeprowadzane są wybory powszechne. Udział w całej inicjatywie uświadomił młodzieży, że głosowanie nie kosztuje wiele wysiłku i wystarczy udać się do lokalu wyborczego. Każdy głos też się liczy i każdy może wpływać na losy państwa i Unii Europejskiej. Wyniki prawyborów młodzieżowych zostaną opublikowane po głosowaniu do Parlamentu Europejskiego, które to odbędzie się 25 maja. Szkolne prawybory zostały zorganizowane przez nauczycieli Małgorzatę Nowak, Annę Hercyk i Elizę Manuszak.Tymczasem i my przypominamy wam o naszej sondzie, w której pytamy na kogo oddacie swój głos w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *