Close this search box.
Szukaj

Młodzież wraca do gry

Na dobre rozkręcają się lokalne rozgrywki piłkarskie w naszym powiecie. Do gry powróciły również niektóre zespoły młodzieżowe.

Zwycięstwa w swoich meczach odnosili trampkarze. Ci młodsi z Zagórowa wygrali w Malanowie 1:3. Z kolei podopieczni Wojciecha Henke bez problemu pokonali u siebie Tura Turek 6:1. Dwa gole na swoim koncie zapisał Jakub Jasiak, a kolejne dołożyli Kamil Sikorski, Michał Walerczyk, Dawid Kinalski i Dawid Łukasiewicz. Goście honorową bramkę zdobyli po uderzeniu z rzutu wolnego. Koncert gry dali także juniorzy młodsi SKP MOS Słupca, którzy inaugurowali swoje rozgrywki wyjazdowym meczem z Tulisią Tuliszków.

-Już w pierwszej minucie spotkania objęliśmy prowadzenie za sprawą Partyka Jasiaka, który lobuje bramkarza z Tuliszkowa. Konsekwentna gra wysokim pressingiem uniemożliwiła drużynie z Tuliszkowa wyprowadzenie piłki z własnej połowy. W pierwszej części gry to słupczanie kontrolowali poczynania na boisku długo utrzymując się przy piłce. Cierpliwie ją rozgrywając starali się  stworzyć jak najwięcej  dogodnych sytuacji do strzelenia kolejnych bramek. Spośród sześciu stuprocentowych sytuacji tylko trzy udało się im zamienić  na gole. W drugiej części spotkania drużyna z Tuliszkowa starała się odrobić straty z pierwszej połowy, lecz obrona SKP wraz bramkarzem w tym dniu spisywała się na medal. W międzyczasie młodzi słupeccy piłkarze przeprowadzali świetne kontry, z których udało się strzelić kolejne trzy bramki. Niestety również w tej części spotkania skuteczność zawodników była na nie najwyższym poziomie, ponieważ zmarnowali kilka dobrych sytuacji. Na pochwałę zasługuje cały zespół, który zagrał bardzo ambitnie i nie pozwolił na zbyt wiele swoim rywalom. Warto dodać, że w zespole juniorów wystąpiło trzech trampkarzy, którzy na co dzień trenują pod okiem trenera Wojciecha Henke. Michał Dreczkowski, Konrad Kobylarek i Dawid Łukasiewicz, pomimo młodszego wieku niczym nie ustępowali swoim starszym kolegom- opisuje przebieg meczu trener Michał Walerczyk.Ostatecznie słupczanie ograli swoich rywalu 1:4 po dwóch golach Bartosza Mazura i bramkach Karola Rydzywskiego, a także Kamila Łukasiewicza. Porażki u siebie z zespołem z Goliny doznali natomaist juniorzy Hetmana Orchowo.