Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Młodzieżowa Rada Miasta wybrana

Uczniowie słupeckich szkół wybrali swoich przedstawicieli do Młodzieżowej Rady Miasta Słupca. Nowy organ składać się będzie z piętnastu radnych, pochodzących z sześciu placówek działających na terenie miasta.

Z wnioskiem o utworzenie w Słupcy Młodzieżowej Rady Miasta wystąpił Ruch Młodych Słupca. Jej główne cele to: upowszechnianie idei samorządowej wśród młodzieży oraz zachęcenie młodych do aktywnego uczestnictwa w życiu publicznym. Głosowanie do młodzieżowej rady odbyło się w poniedziałek. O mandaty walczyło kilkudziesięciu kandydatów, którzy wcześniej mogli zaprezentować się podczas dwutygodniowej kampanii wyborczej.

Mówi Aleksandra Nowak, opiekunka samorządu szkolnego w słupeckim liceum

 

 

Najwięcej mandatów, bo aż cztery trafiło do uczniów słupeckiego gimnazjum. Po trzech reprezentantów wprowadzą do rady szkoły ponadgimnazjalne, a po jednym Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy i gimnazjum OHP w Słupcy. W skład rady weszli: Krzysztof Tecław, Kamil Butelski, Daria Andrzejewska, Kamil Pułrolniczak, Wojciech Przybysz, Cezary Dłutkowski, Paweł Syty, Kamil Jeżychowski, Piotr Samul, Bartosz Nowak, Jakub Hyży, Zuzanna Stawska, Kamil Świątek, Jakub Mencel i Kacper Krotecki.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Najnowszy komentarz
  • Jak się nazywa dziewczyna z głównego zdjęcia?

Dodaj komentarz