Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Mniej kierowców pod wpływem alkoholu, więcej po narkotykach

Temat bezpieczeństwa ruchu drogowym w Słupcy został poruszony podczas miejskiej komisji.

Informacje w tej sprawie przedstawił komendant KPP w Słupcy, Roman Ciesielczyk. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo w ruchu drogowym na terenie miasta w 2022 roku do końca listopada miało miejsce 14 wypadków drogowych i 143 kolizje, w których rannych zostało 16 osób. Jeden ze sprawców był pod wpływem alkoholu, a sześciu środków odurzających.

Do najczęstszych przyczyn tych zdarzeń należy niedostosowanie prędkości do panujących warunków, nieprawidłowe omijanie, cofanie, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu i niezachowanie bezpiecznej odległości od innego pojazdu.

W 2021 roku zatrzymano 53 kierowców, którzy wsiedli za kółko na podwójnym gazie, a w 2022 roku 49. Inaczej wygląda kwestia osób prowadzących pod wpływem środków odurzających.

Rok temu było ich 11, a w tym roku 28.


Najnowszy komentarz
  • Sprawa była by jasna. Za spożycie narkotyków 100 tys zł kary albo do pierdla. Wyleczyli by się wszyscy z takich motywów. Za alkohol podobnie. A nie jakieś pseudo ustawy zabierabie aut albo równowartość. Wszystkich do jednego woro. Minimum 100 tys plus dodatkowe za kolejne wykoroczenia.

Dodaj komentarz