Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Mobilny zakład fotograficzny odwiedzi słupeckie muzeum

Na ciekawe wydarzenie związane z fotografią zaprasza Muzeum Regionalne w Słupcy.

-Zapraszamy na niecodzienne spotkanie z … zakładem fotograficznym Camera à la minute, w dniu 18.X 2022r. Gościć będziemy Tomasza Kowalczyka artystę-fotografika z Poznania, który w ramach tegorocznej 6. Edycji Wielkopolskiego Festiwalu Fotografii im. Ireneusza Zjeżdżałki,” Krajobrazy Wewnętrzne” organizowanego przez Dział Fotografii Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury uruchomi dla nas jednodniowy zakład fotograficzny od godz.12.00 do godz.18.00 przed muzeum (w razie niepogody w sali muzealnej).

Podążając śladami ulicznych fotografów początku XX wieku, Tomasz Kowalczyk udając się w podróż po Wielkopolsce, wykona portrety ich mieszkańców i mieszkanek. Camera à la minute” to specyficzny rodzaj aparatu fotograficznego, który poza wykonaniem zdjęcia pozwala również na dalszą jego obróbkę – wywołanie oraz zrobienie odbitki.

Takie konstruowane przez fotografów aparaty pozwalały na „otworzenie” zakładu fotograficznego właściwie w dowolnym miejscu, a przekazanie odbitki odbywało się w kilkanaście minut. Zapraszamy mieszkańców do zrobienia sobie takiej wyjątkowej fotografii.

Spotkania z „Camera à la minute” będzie także doskonałą okazją do rozmów związanych z fotografią. Zapraszamy. Wstęp wolny-czytamy na stronie placówki.


Brak komentarzy

Dodaj komentarz