Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Mogło być różnie

Z występujących w rozgrywkach Konińskiej Klasy Okręgowej zespołów tylko Polanin Strzałkowo po ostatnim weekendzie zapisał na swoim koncie komplet punktów. Mimo wygranej w meczu nie brakowało emocji do ostatniego gwizdka.

Do Strzałkowa przyjechała Polonia Golina. Pierwsza połowa i dobra gra miejscowych przyniosły pewne prowadzenie. Po dwudziestu minutach i dwóch bramkach Przemysława Kuzaka było 2:0. Jeszcze przed gwizdkiem do szatni prowadzenie podwyższył Szymon Sobieraj. Niestety druga połowa przyniosła całkowitą zmianę obrazu gry. Dwie stuprocentowe sytuacje bramkowe zmarnował Krystian Pietryga, a z minuty na minutę gospodarze wyglądali co raz gorzej. Ich akcje były nieskładne, a podania rzadko trafiały do kolegów z drużyny. Nie brakowało również zbyt długiego prowadzenia piłki. W 80 minucie Polonia zdobyła gola kontaktowego, a chwilę później mogło być już 3:2, ale rzut karny świetnie obronił Mariusz Jędrzejczak. W samej końcówce goście dopięli jednak swego i zdobyli kolejnego gola. Zrobiło się bardzo nerwowo, ale ostatecznie Polanin dotrwał ze zwycięstwem do końca meczu.

Rażąca nieskuteczność pod bramką rywali zadecydowała o porażce Hetmana Orchowo w meczu z Wartą Helenów Kramsk. Mimo, że gracze Roberta Czerniak na spotkanie wybrali się praktycznie bez zawodników rezerwowych, to na boisku nie byli gorsi od swoich rywali.
Miejscowi byli jednak skuteczni do bólu. Prowadzenie uzyskali już w 10 minucie, a podwyższyli je jeszcze dwukrotnie przed przerwą. W 50 minucie było już 4:0. Dopiero 17 minut później honor Orchowa po indywidualnej akcji uratował Łukasz Błaszak.
Czterokrotnie oko w oko z bramkarzem stawał Bartłomiej Kryszak, ale zdobyć gola udało mu się dopiero za ostatnim razem. Miało to miejsce w końcowych minutach, a zawodnik Hetmana wpisanie się na listę strzelców przypłacił kontuzją mięśnia dwugłowego. Ostatecznie gospodarze po jednej z kontr ustalili wynik spotkania na 5:2.

Kolejnej porażki doznał również zagórowski ZKS, który na wyjeździe 2:0 uległ Błękitnym Mąkolno.

Polanin Strzałkowo-Polonia Golina 3:2
Błękitni Mąkolno-ZKS Zagórów 2:0
Warta Helenów Kramsk-Hetman Orchowo 5:2 (3:0)

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *