Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

MOS świętuje 25 lat

Już jutro jubileusz 25-lecia obchodził będzie Międzyszkolny Ośrodek Sportowy.

Początek istnienia Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Słupcy jest datowany na 15 lutego 1993 r., kiedy to kurator oświaty w Koninie, Wojciech Zalewski, powołał placówkę z inicjatywy słupeckiego środowiska sportowego. Pierwszym dyrektorem placówki został Tadeusz Krupczyński a działalność MOS do roku 1999 opierała się na dzieciach i młodzieży ze Słupcy i Strzałkowa.

Zasady funkcjonowania MOS uległy zmianie wraz reformą administracyjną kraju. Organem prowadzącym został powiat słupecki a w wyniku konkursu dyrektorem placówki wybrano Dariusza Mielcarka.

Od tej pory MOS poszerzył swoją działalnością na cały powiat a zakres dyscyplin sportowych objął piłkę nożną, piłkę  siatkową, piłkę ręczną, koszykówkę, strzelectwo sportowe i tenis stołowy. Zawodniczki i zawodnicy wymienionych sekcji uczestniczą w rozgrywkach ligowych organizowanych przez polskie związki sportowe.

Wraz z ustanowieniem powiatu organem prowadzącym znacznie poprawiła się sytuacja ekonomiczna MOS-u. Placówka ma wyodrębniony budżet a tym samym własną księgowość.

Poza podstawową działalnością jaką jest szkolenie dzieci i młodzieży w sekcjach sportowych, drugą znaczącą formą działania jest organizacja imprez Szkolnego Związku Sportowego. W ramach tych zadań MOS organizuje zawody międzyszkolne dla szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

Oprócz tego MOS zajmuje się organizacją otwartych imprezy rekreacyjno-sportowych a od roku 2009 jest administratorem kompleksu boisk Orlik 2012 przy ul. Powstańców Wlkp. 22b w Słupcy.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz