Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Most w Lądzie nie zostanie całkowicie zamknięty

Dziś w Sali Herbowej Starostwa Powiatowego w Słupcy odbyła się konferencja dotyczącą remontu mostu w Lądzie oraz przebudowy drogi z Lądu do Zagórowa.

Prace na moście rozpoczęły się pod koniec maja. Planowany termin ich zakończenia to koniec tego roku.  Najważniejszą informację jest, fakt, że przeprawa nie zostanie całkowicie zamknięta na dłuższy okres czasu.

W planach jest jedynie jej czasowe wyłączenie z ruchu wówczas, kiedy będzie to konieczne. Chodzi o dwa dni we wrześniu i dwa w listopadzie. Poza tym ruch odbywać ma się wahadłowo, tak jak do tej pory.

 

 

Most ma zostać całkowicie przebudowany oraz poszerzony. Wszystko po to, aby zmieściła się tam ścieżka pieszo- rowera. Oprócz tego dodatkowo cały most zostanie oświetlony za pomocą iluminacji.

Ponadto w przyszłym roku ma rozpocząć się przebudowa drogi w Lądu do Zagórowa. Początkowo tam również planowana była ścieżka rowerowa.

Ostatecznie taka nie powstanie. Wszystko ze względu na problemy z wykupem gruntów i brak dostępnego pasa drogowego odpowiedniej szerokości.


Brak komentarzy

Dodaj komentarz