Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Motocykle na dużym ekranie

Takiego seansu w Sokolni jeszcze nie było. Przed kinem motocykle, w kinie motocykle, a na ekranie…oczywiście, motocykle. Z inicjatywy klubu WFM Słupca, poza bieżącym repertuarem, wyświetlony został film „Droga wolna”.

Film opowiada o podróży życia trzech polskich motocyklistów, obejmującej Ukrainę, Gruzję, Rumunię i Turcję. A wszystko to w poszukiwaniu wolności. – Jest to chyba pierwszy polski film motocyklowy, więc gdy się pojawił, bardzo chciałem go obejrzeć. My również podróżujemy, tak jak bohaterowie filmu, dlatego pomyślałem, że warto zobaczyć jak robią to inni – tłumaczył Marek Błażejewski, pomysłodawca seansu w słupeckiej Sokolni.
Pomysł spotkał się ze sporym zainteresowaniem, głównie motocyklistów, którzy w dużej mierze zapełnili salę kinową. Trzeba przyznać, że niejeden hit filmowy puszczany na co dzień w Sokolni chciałby mieć taką frekwencję.

Tomasz Wiśniewski, WFM Słupca

 

 

Dodał Marek Błażejewski. Na tym jednak nie koniec, ponieważ następnego dnia seans został powtórzony, tym razem dla uczniów słupeckich szkół. Ta projekcja, oprócz pokazania samego filmu miała również charakter pedagogiczny.

Kacper Urbański, prezydent WFM

 

 

Oprócz filmu Droga Wolna, na ekranie Sokolni można było też zobaczyć filmik opowiadający o klubie Wielkopolscy Fani Motocykli Słupca, zrealizowany podczas różnego rodzaju imprez, w które motocykliści od lat się włączają.

 

FOTO: Jakub Zomerfeld

 


Brak komentarzy

Dodaj komentarz